W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Imprezy masowe i koncerty Kultura i nauka

Koncert Noworoczny w wiedeńskim klimacie Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej

Franciszek Wyzga i jego muzycy z Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej zjednali sobie wspaniałą publiczność, która z niecierpliwością oczekuje na kolejne koncerty.

Jednym z najbardziej popularnych jest Koncert Noworoczny a’la Wiedeń, który MOS serwuje z początkiem każdego nowego roku, racząc melomanów wspaniałymi utworami słynnej rodziny Straussów oraz kompozytorów tworzących muzykę podobnego nurtu, nie tylko z Wiednia.

W tym roku podczas koncertu, który odbył się 6 stycznia, obok kompozycji Johanna Straussa ojca i Johanna Straussa syna, mogliśmy wysłuchać także kompozycji dwóch Francuzów: Leo Delibesa i Emile Waldteufela. Mielecka tradycja Koncertów Noworocznych są także kolędy, które specjalnie przygotowują muzycy MOS.

Wisienką na torcie były w tym roku chóralne życzenia szczęśliwego Nowego Roku skierowane przez muzyków do widowni. Ale publiczność nie dała za wygraną i owacją na stojąco zmusiła muzyków do trzykrotnego bisowania. Dziękujemy i życzymy muzykom MOS, aby rok 2020 był równie udany muzycznie, jak ubiegły sezon.

Koncert Noworoczny odbył się na Sali widowiskowej Domu Kultury SCK, który wspiera organizacyjnie koncerty MOS.


Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości