W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Koncert Polish Wind Ensemble i prof. Wacława Golonki [FOTO]

Polish Wind Ensemble i prof. Wacław Golonka podjęli nas wczoraj wykwintną muzyczną ucztą, którą nasza niezawodna mielecka publiczność nagradzała raz po raz burzą braw.

W koncertowym menu, jeśli już jesteśmy przy kulinarnej metaforze, znalazły się: uwertura do opery „Halka” Moniuszki, koncert na trąbkę nr 1 „Trumpet Town” Otto Schwarza (solo na trąbce, znakomite zresztą, Tomasza Rzepki), preludium chorałowe „Wachet auf ruft uns die Stimme” Jana Sebastiana Bacha, „The Young Amadeus” Jana de Haana, energetyczne „Whip and Spur” Galop Thomasa S. Allena, rzewny motyw przewodni z filmu „Lista Schindlera” skomponowany przez Johna Williamsa (z solo na saksofonie Krzysztofa Guńki), Johna Mackeya „Sheltering Sky” oraz finałowe George’a Frederica Handla „Alleluja” z oratorium „Mesjasz”.

Entuzjastycznie przyjęta została niezwykła kompozycja Beniamina Baczewskiego „Maracaibo” na organy – Wacław Golonka, klarnet – Wojciech Kwiatek oraz hang – Karolina Zielińska. Utwór w tej odsłonie miał zresztą w Mielcu swoją prapremierę, a reakcja mieleckiej publiczności wskazuje, że przed tym wykonaniem wielka przyszłość. O jego powstaniu i wenezuelskich źródłach opowiadał, jak zwykle profesjonalnie i błyskotliwie, Piotr Wyzga, który poprowadził cały koncert. 

Jedno można powiedzieć o tym koncercie na pewno – publiczność była nim oczarowana i gdyby nie ograniczenia czasowe, muzycy musieliby bisować nie jeden raz. Nic w tym dziwnego. Prof. Wacław Golonka to uznana marka wśród polskich wirtuozów organów, a Polish Wind Ensemble pod wodzą Pawła Krauzowicza (prof. Akademii Muzycznej w Krakowie) to studenci i absolwenci akademii muzycznych, stąd wysoki poziom artystyczny koncertu był oczywistością. 

Pora na mieleckie akcenty II koncertu MFM (4 lipca): 1. tubista Polish Wind Ensemble jest mielczaninem z pochodzenia; 2. Piotr Wyzga – prowadzący koncert, klarnecista, na co dzień nauczyciel PSM i i II st. w Mielcu był przed laty studentem prof. Pawła Krauzowicza, który dyrygował w Mielcu Polish Wind Ensemble.

Muzykom i publiczności serdecznie dziękujemy!


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Prezentacja Zastępców Prezydenta Miasta Mielca [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Światowy Dzień Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane [FOTO]

Wiadomości Mielec

Niedźwiedź pojawił się w powiecie mieleckim

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa