W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski (Polonia Restituta) dla mielczanina

31 sierpnia 2021 r. w święto państwowe  Dnia Solidarności i Wolności w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie dzięki inicjatywne Zarządu rzeszowskiej ‘Solidarności” i Wojewody Podkarpackiego odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych nadanych postanowieniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Andrzej Osnowski – działacz opozycji antykomunistycznej, były poseł na Sejm RP ziemi mieleckiej, został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej i działania na rzecz przemian demokratycznych w Polsce.

Krzyż Polonia Restituta został przyznany Andrzejowi Osnowskiego na 40 rocznicę powstania Solidarności, lecz ze względów pandemicznych wręczony został teraz.

Uroczystość nadania odznaczeń państwowych miała na celu podkreślić wagę i symbolikę wydarzeń sprzed 41 lat kiedy to uhonorowani krzyżami swoją odważną postawą torowali drogę i nadzieję na wolność oraz godne życie milionów Polaków w niepodległej Polsce.

Wcześniej, za działalność w NSZZ „Solidarność” i postawę patriotyczną Andrzej Osnowski został w 2016 r. odznaczony przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę  Krzyżem  Wolności i Solidarności.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa