W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje Kultura i nauka Materiały video

Łąkowa Brygada KW – konkurs filmowy z udziałem SP 12 [VIDEO]

Szkoła Podstawowa nr 12 im. Henryka Sienkiewicza w Mielcu bierze udział w ogólnopolskim konkursie filmowym „Filmeko”.

Jego organizatorem jest Fundacja BOŚ. Głównym zadaniem konkursu było stworzenie 3-minutowego filmu związanego z ochroną środowiska, bioróżnorodnością, zmianami klimatu czy ekologią.

Na cele konkursu został powołany zespół „Łąkowa Brygada KW”, w skład której weszli uczniowie klasy szóstej. Członkowie zespołu podjęli się tematu związanego z bioróżnorodnością.

W tym celu przystąpili do tworzenia ekosystemu łąki kwietnej przy szkole. Prace konkursowe polegały na wykonaniu hotelików dla owadów w Laboratorium Przyszłości, przygotowaniu miejsca pod wysiew, dobraniu odpowiedniego zestawu nasion oraz zadbaniu o wykorzystanie wody deszczowej z zamontowanego zbiornika.

Warto zaznaczyć, że posiadanie kwietnej łąki w szkole może mieć wiele korzyści. Może być miejscem do nauki o różnorodności roślin i insektów, a także stanowić przyjemne otoczenie do relaksu i nauki na świeżym powietrzu. Dodatkowo, może wspierać ochronę środowiska i promować świadomość ekologiczną wśród uczniów. Kwietna łąka w szkole może również służyć jako miejsce do prowadzenia eksperymentów naukowych związanych z ekologią, botaniką czy entomologią. Może także poprawiać estetykę szkoły i wprowadzać naturalne elementy do miejsca nauki, co może korzystnie wpływać na samopoczucie uczniów i personelu szkolnego. Co więcej, może być wykorzystywana do różnorodnych zajęć edukacyjnych na świeżym powietrzu, co sprzyja aktywnemu uczeniu się i integracji społecznej.

Całość działań uczniów i nauczycieli związanych z bioróżnorodnością wpisuje się w ogólne działania szkoły, która docelowo chce być szkołą przyjazną klimatowi.

Koordynatorem konkursu jest Jolanta Kozioł. Nad całością działań czuwała Dyrektor szkoły Bernadeta Łaz.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mistrzostwa Mielca dla dzieci i młodzieży w tenisie

Wiadomości Mielec

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa