W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Laptopy dla szkół

Zgodnie z zapowiedziami sprzęt komputerowy zakupiony przez Gminę Miejską Mielec dzięki projektowi „Zdalna Szkoła” trafił dziś (15.05.) do uczniów i nauczycieli mieleckich szkół. Jako pierwsza z rąk zastępcy prezydenta Miasta Mielca Adriany Miłoś laptopy odebrała dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 11.

Jak wiadomo w związku z pandemią koronawirusa nauka w szkołach od dwóch miesięcy odbywa się w sposób zdalny. Tak będzie do końca bieżącego roku szkolnego 2019-2020, gdyż zgodnie z decyzjami rządu uczniowie w czerwcu już do szkół nie powrócą. Grant w wysokości 99 648 zł. pozwolił na kupno dla 10 szkół prowadzących nauczanie zdalne 40 laptopów, 5 tabletów i 11 routerów. Ze sprzętu skorzysta 41 uczniów i 5 nauczycieli.

Dzięki ogłoszonemu na początku kwietnia rządowemu programowi „Zdalna Szkoła” placówki oświatowe w całej Polsce mogą uzupełnić braki sprzętowe. Skorzystają na tym także mieleckie szkoły, które po zakończeniu zdalnego nauczania przejmą na swoje wyposażenie zakupione laptopy, tablety i routery.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości