W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Inne i charytatywne

List otwarty od czytelnika: Proszę o interwencję w sprawie czystości w mieleckim szpitalu!

Droga Redakcjo, ostatnio byłem świadkiem szokującego wydarzenia, które miało miejsce w szpitalu Powiatowym im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Spróbuję w kilku zdaniach opisać tą sytuację. Pewnego dnia byłem pacjentem szpitala w Mielcu. Przyszła do mnie pani z posiłkami – niby nic w tym dziwnego, ale za chwile ta sama pani w tym samym fartuchu zaczęła sprzątać mi salę.

Kiedy zakończyła czynności związane z sprzątaniem to pozbierała brudne talerze. Byłem w szoku jak ta sama pani, która podała mi jedzenie może również sprzątać salę, przecież to, aż człowieka obrzydzenie bierze. Mimo tego dowiedziałem się od innych pacjentów szpitala, że te same panie, które rozwożą posiłki, również mają obowiązek sprzątania sal, łazienek, ale i to nie wszystko, bo te panie zbierają i myją tak zwane „kaczki” czy „baseny”.

Próbowałem porozmawiać z  jedna z tych pań, odpowiedziała mi, że ona wykonuje tylko polecenia wydawane przez swojego przełożonego. Prawdopodobnie zmieniło się to od momentu przejęcia obowiązków przez nowa firmę gdyż poprzednia firma miała te panie tylko do prac związanych z wydawaniem posiłków i pracami z tym związanymi. Ja tu widzę duży problem, ponieważ jak droga wydawania posiłków może się mieszać z drogą brudną?

Wydaję mi się, że tą sprawą powinien zainteresować się sanepid. Przecież są jakieś normy sanitarne. Firma, która zleca wykonywanie takich prac powinna to wyjaśnić. Wydaję mi się, że w takim przypadku może dojść do zatrucia pokarmowego pacjentów.  Przez ubranie robocze bakterie mogą dostać się do pokarmu. Pracami porządkowymi powinny zajmować się panie salowe, które są zatrudnione do tych obowiązków, a pracą przy żywności inne panie.

Według mnie szpital to miejsce w którym człowiek dochodzi do zdrowia w ciszy i spokoju pod kontrolą specjalistów i nie musi się martwić o to, że te zdrowie straci przez zaniedbanie i chęć oszczędności przez szpital. Czy tak ma wyglądać obsługa w jednym z najbardziej rozwijających się szpitali w rejonie?

Proszę o interwencję i wyjaśnienie tej sprawy
Stanisław (nazwisko do wiadomości redakcji)

 

 

2 komentarze

Ola 4 września 2017 (poniedziałek) at 22:43

Nowa firma obsługuje szpital od piątku a już powstał artykuł? Dawniej nikt nie miał z tym najmniejszego problemu. Moim zdaniem artykuł powstał na zlecenie jednej z pracownic kuchni gdyż po przejściu do nowej firmy ma więcej obowiązków :) i zmiany w papierach.

Odpowiedz
Głodny 5 września 2017 (wtorek) at 18:51

A dziś na obiad „kaczka” :grin:

Odpowiedz

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa