W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje

Lokalizacja Pomnika Żołnierzy Wyklętych

Oświadczenie Urzędu Miasta Mielca

W związku z pojawieniem się wielu pytań dotyczących lokalizacji budowanego
z inicjatywy Stowarzyszenia Klub Historyczny „Prawda i Pamięć” Pomnika Żołnierzy Wyklętych, Urząd Miejski w Mielcu informuje, że decyzję na tę konkretną lokalizację wydał pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca  Pan Fryderyk Kapinos.

Umowa zawarta pomiędzy Gminą Miejską Mielec, reprezentowaną przez pełniącego funkcję Prezydenta Mielca – Pana Fryderyka Kapinosa a Stowarzyszeniem Klub Historyczny „Prawda i Pamięć” została zawarta w dniu 16 listopada 2018 roku, tj. w ostatnim dniu pełnienia funkcji prezydenta przez Pana F. Kapinosa.

Urząd Miejski w Mielcu nie jest w posiadaniu żadnej dokumentacji, na podstawie których zgoda na budowę w centralnej części Górki Cyranowskiej została wydana. Według przewodniczącego Stowarzyszenia, wcześniejsza lokalizacja – na zboku skarpy od strony
al. Niepodległości, stanowiła zagrożenie dla stabilności monumentu. Natomiast, do dnia zawarcia umowy, do Urzędu Miejskiego nie wpłynęło żadne pismo/dokumenty potwierdzające powyższe. Nie są zatem znane argumenty, którymi kierował się Pan Fryderyk Kapinos wydając zgodę na zmianę lokalizacji pomnika.

Budowa Pomnika Żołnierzy Wyklętych finansowana jest z darowizn. Nie jest to zatem inwestycja Urzędu Miejskiego. 


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Wojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa w Boksie [FOTO]

Wiadomości Mielec

ZSB obchodziło jubileusz istnienia [FOTO]

Wiadomości Mielec

Policjanci w roli taksówki?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa