W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Padew Narodowa remontuje chodniki

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie przy wsparciu finansowym Gminy Padew Narodowa rozpoczął prace związane z remontem chodnika w pasie drogi wojewódzkiej nr 985 relacji Nagnajów – Dębica w km 15+740 – 16+370 str. prawa. 

Zapadnięcia chodnika, rozchodzące się obrzeża, zamurawiona nawierzchnia chodnika to tylko nieliczne uszkodzenia, które w znacznym stopniu utrudniały poruszanie się pieszych przedmiotowym chodnikiem. 

Zakres prac obejmował będzie przekładkę istniejącej nawierzchni chodnika wraz z wzmocnieniem podbudowy, uzupełnieniem brakujących elementów chodnika. 

Chodnik zostanie wyremontowany na odcinku 630 mb, a wartość prac wyniesie 136 622,74 zł. Środki na remont będą pochodziły z budżetu Gminy Padew Narodowa w wysokości 50 000,00 zł i z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego przy udziale Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie w wysokości 86 622,74 zł.

Od kilku lat Gmina Padew Narodowa planuje i realizuje wspólnie z PZD w Rzeszowie inwestycje na chodniku, (którego właścicielem jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich) dofinansowując kolejne etapy inwestycji. 

Mamy nadzieję, że dzięki dobrej współpracy Gminy Padew Narodowa z Urzędem Marszałkowskim w roku następnym wyremontowany zostanie  kolejny newralgiczny odcinek chodnika w pasie drogi wojewódzkiej nr 985 w miejscowości Padew Narodowa.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Komunikat Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej

Wiadomości Mielec

Badanie Osteoporozy w Mielcu 22.07.2024

Wiadomości Mielec

Letnia Akademia Artystyczna [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa