20 sierpnia 2018, 20:04
Slider
Image default
  • Home
  • Multimedia
  • Galerie
  • „Maczkowcy” i kibice Stali Mielec rozdali 150 biało-czerwonych flag [FOTO, VIDEO]]
Galerie Historia

„Maczkowcy” i kibice Stali Mielec rozdali 150 biało-czerwonych flag [FOTO, VIDEO]]

Dużą uwagę w Dzień Flagi skupiła Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Gen. S.Maczka. Zabytkowymi pojazdami przemierzali ulice miast i wspólnie z kibicami Stali Mielec rozdawali flagi. Akcja miała miejsce na placu AK i na rynku Starego Miasta.

Do pracowitych może zaliczyć majówkę grupa „Maczkowców” – Akcja Flaga, wsparcie dla Rajdu Śladami Białych Wilków i uczestnictwo w lokalnych obchodach z okazji Święta Konstytucji 3 maja to jedne z wielu w których uczestniczyli jej członkowie.

– Reakcja Mielczan była bezcenna. Szczególnie wrażenie robili najmłodsi uczestnicy akcji, którzy mieli po 4 lata. Ubrani w berety z orzełkiem i barwy biało-niebieskie byli przeuroczy. Ludzie robili sobie zdjęcia, zachęcali aby ponawiać akcje. Mamy satysfakcję, z tego że Mielec dzięki nam w majówkę był trochę bardziej „biało-czerwony” – komentował Adam Gryczmam założyciel GRH Stanisława Maczka.

Dobrą współpracę z kibicami podkreślał Jakub Cena współorganizator akcji. – Wspólnie z ośrodkiem Kibice Razem Stali Mielec robimy kolejną akcję. Szczególnie świetnie współpracuje nam się na kanwie patriotycznych i sportowych wydarzeń. Mieleccy kibice rozumieją potrzebę krzepienia patriotycznych postaw i o tym nie zapominają. To naprawdę budujące, bo w Mielcu kibiców mamy coraz więcej – dodaje.

Wydarzenie zostało zrealizowane ze środków własnych i z wsparciem prywatnych osób mi.in Witolda Pisarczyk, członków Klubu Historycznego Prawda i Pamięć oraz ośrodka Kibice Razem Stali Mielec.

 

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja