18 stycznia 2019 (piątek) - 15:59
Slider
Image default
Galerie Historia

„Maczkowcy” i kibice Stali Mielec rozdali 150 biało-czerwonych flag [FOTO, VIDEO]]

Dużą uwagę w Dzień Flagi skupiła Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. Gen. S.Maczka. Zabytkowymi pojazdami przemierzali ulice miast i wspólnie z kibicami Stali Mielec rozdawali flagi. Akcja miała miejsce na placu AK i na rynku Starego Miasta.

Do pracowitych może zaliczyć majówkę grupa „Maczkowców” – Akcja Flaga, wsparcie dla Rajdu Śladami Białych Wilków i uczestnictwo w lokalnych obchodach z okazji Święta Konstytucji 3 maja to jedne z wielu w których uczestniczyli jej członkowie.

– Reakcja Mielczan była bezcenna. Szczególnie wrażenie robili najmłodsi uczestnicy akcji, którzy mieli po 4 lata. Ubrani w berety z orzełkiem i barwy biało-niebieskie byli przeuroczy. Ludzie robili sobie zdjęcia, zachęcali aby ponawiać akcje. Mamy satysfakcję, z tego że Mielec dzięki nam w majówkę był trochę bardziej „biało-czerwony” – komentował Adam Gryczmam założyciel GRH Stanisława Maczka.

Dobrą współpracę z kibicami podkreślał Jakub Cena współorganizator akcji. – Wspólnie z ośrodkiem Kibice Razem Stali Mielec robimy kolejną akcję. Szczególnie świetnie współpracuje nam się na kanwie patriotycznych i sportowych wydarzeń. Mieleccy kibice rozumieją potrzebę krzepienia patriotycznych postaw i o tym nie zapominają. To naprawdę budujące, bo w Mielcu kibiców mamy coraz więcej – dodaje.

Wydarzenie zostało zrealizowane ze środków własnych i z wsparciem prywatnych osób mi.in Witolda Pisarczyk, członków Klubu Historycznego Prawda i Pamięć oraz ośrodka Kibice Razem Stali Mielec.

 

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości

Zaloguj się

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja