W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Majowy kulturalny rozkład jazdy

 Propozycje Samorządowego Centrum Kultury na maj

3 maja
Muzyczna Majówka – 3 maja, godz. 16, park obok kościółka św. Marka nad Wisłoką. Koncert m.in. Orkiestry Dętej PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Mielcu oraz BIG Mielec BAND-u.

* * *
Podczas Muzycznej Majówki, która odbędzie się jak zwykle 3 maja w parku obok kościółka św. Marka nad Wisłoką, zagra Orkiestra Dęta PSM I i II st. im. M. Karłowicza w Mielcu oraz BIG Mielec BAND z Domu Kultury SCK.

W tym roku dodatkową atrakcją będzie wspólne śpiewanie znanych i lubianych utworów patriotycznych wraz z chórem MUTW ,,Echo” i zespołem wokalnym ,,Kameleon”.

12 maja
Spektakl teatralny ,,Komedia iście królewska” – 12 maja, godz. 18, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

* * *
Przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej ,,Antrakt” podsumuje 10 lat pracy zawodowej Magdaleny Kriger, która prowadzi zajęcia teatralne w Domu Kultury SCK. Instruktorka i zawodowa aktorka reżyseruje wszystkie spektakle grupy teatralnej ,,Antrakt” i działającej przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku grupy Senior Show.
Scenariusz i dialogi do ,,Komedii iście królewskiej” napisali aktorzy ,,Antraktu”, którzy uczą się w I Liceum Ogólnokształcącym w Mielcu. Jubileuszowy spektakl komediowo-kabaretowy opowiada historię pewnego dworu, w którym – jak opisują to autorzy scenariusza – książę zapomniał męskości, brzydota gra główną rolę, a królowa niedługo wpadnie w obłęd. Ciekawa scenografia, współczesne kostiumy z wymieszane ze strojami z epoki, słowny i sytuacyjny dowcip, konwencja pastiszu i komedii omyłek to walory tej sztuki, uważa Magdalena Kriger i zaprasza serdecznie mielecką publiczność.

13 maja
Koncert plenerowy poprzedzający 57. Muzyczny Festiwal w Łańcucie – ,,Prolog” – 13 maja, godz. 17, Park Oborskich, ul. Legionów 73. Wystąpią: Robert Mosior (klarnet) i Paweł Paluch (akordeon).
Wstęp wolny.

* * *
Od wielu lat w Łańcucie odbywa się Muzyczny Festiwal. Jego wysoki poziom sprawił, że znany jest daleko poza granicami naszego kraju. Jedną z atrakcji są dodatkowe koncerty w regionie. Taki właśnie koncert, poprzedzający premierę łańcuckiego festiwalu, odbędzie się 13 maja w Mielcu. A skoro poprzedzający, to nazwaliśmy go ,,Prolog”. Mielecka publiczność bardzo lubi koncerty plenerowe, więc z zadowoleniem przyjmie fakt, iż koncert odbędzie się w Parku Oborskich.
Zagrają wirtuozi klarnetu i akordeonu Robert Mosior i Paweł Paluch, a słowo wstępne wygłosi Elżbieta Lewicka, znana dziennikarka muzyczna Radia Rzeszów, którą mielecka publiczność zna także jako prowadzącą niektórych koncertów Mieleckiego Festiwalu Muzycznego.
Robert Mosior jest absolwentem Akademii Muzycznej w Warszawie, pierwszym klarnecistą Filharmonii Podkarpackiej, nauczycielem gry na klarnecie w Zespole Szkół Muzycznych w Rzeszowie. Ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia, a także wiele koncertów w Polsce i zagranicą.
Paweł Paluch ukończył studia w Akademii Muzycznej w Krakowie. Swe umiejętności artystyczne i pedagogiczne doskonalił na międzynarodowych kursach mistrzowskich. Prowadził działalność koncertową jako solista i kameralista występując w kraju i za granicą. Posiada w swym artystycznym dorobku liczne nagrania. Jest laureatem nagród w konkursach krajowych i międzynarodowych. Pracuje jako nauczyciel gry na akordeonie w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie, wykłada na Uniwersytecie Rzeszowskim i w krakowskiej Akademii Muzycznej.

 

15 maja
Spotkanie z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską – 15 maja, godz. 17, Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej nr 4 i 5 przy ul. Mickiewicza 2.

* * *
Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej zaprasza na spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską, która jest autorką poczytnych powieści obyczajowych, w których pojawiają się też wątki kryminału i romansu. Przez swoich czytelników nazwana została dilerką emocji, a głównymi odbiorcami jej książek są kobiety.

18 maja
Kultura nocą – 18 maja, od godz. 18 do 24, sale Domu Kultury SCK.

* * *
Nowy pomysł naszej instytucji na pokazanie w atrakcyjny sposób działalności Domu Kultury i jego filii ,,Kulturnik” oraz ,,Jadernówki” – Oddziału Fotograficznego Muzeum Regionalnego SCK. W salach i na tarasie Domu Kultury SCK w ciągu wielu godzin wieczorno-nocnych odbywać się będą koncerty, inscenizacje, happeningi i prezentacje. Publiczność będzie też mogła obejrzeć wystawy, a miłośnicy piosenki ,,bardzo kulturalnej” będą mieć możliwość wizęcia udziału w muzycznym karaoke. Kino ,,Galaktyka” przygotowało na ten wieczór ,,Noc z filmem krótkometrażowym”, a filia ,,Kulturnik” – ,,Kulturalną grę uliczną”.
Przed południem zapraszamy na Dzień Otwarty Domu Kultury, podczas którego planujemy prezentacje naszych zespołów artystycznych.

29 maja
Koncert Pieśni Maryjnych – 29 maja, godz. 19, kościół pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Wstęp wolny.
* * *
Koncert pieśni maryjnych to już kilkuletnia majowa tradycja. W kościele pw. MBNP wystąpią mieleckie chóry, orkiestry, zespoły muzyczne i wokalne.
25 maja
Wernisaż wystawy Stowarzyszenia Twórców Kultury Plastycznej – 25 maja, godz. 18, Galeria ESCEK Domu Kultury SCK.
Wstęp wolny.

* * *
Artyści stowarzyszeni w STKP już po raz 21. mają okazję pokazać swój dorobek twórczy w mieleckiej galerii. Na dorocznej wystawie zobaczymy prace amatorów i profesjonalistów, bo Stowarzyszenie skupia obie te grupy twórców.

27 maja
Koncert popis grup artystycznych prowadzonych przez instruktorki Domu Kultury SCK: Marzenę Gawrońską i Jolantę Dudzik – 27 maja, godz. 13, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.
Wstęp: 8 zł. bilety w cenie 8 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, środy – kasa nieczynna).

* * *
Grupy taneczne prowadzone przez Marzenę Gawrońską oraz grupa wokalna Jolanty Dudzik wystąpią na wspólnym koncercie popisie podsumowującym sezon 2017/18.

27 maja
Dziecinada – Miejski Dzień Dziecka – 27 maja, od godz. 15 do 20.30, park obok Pałacyku Oborskich (Muzeum Regionalne).
Wstęp wolny.

* * *
Impreza plenerowa przygotowana z myślą o najmłodszych mieszkańcach miasta. W tegorocznym menu imprezy serwować będziemy m.in.: pokazy historyczne, pokazy walk rycerskich, rycerskie zagadki literackie, konkurs piosenki ,,Śpiewać każdy może”, koncert zespołu Hortus Musicus, występy zespołów Tańca Nowoczesnego ,,Hip Hop Street Dance” i ,,Break Dance Mielec”, pokazy i nauka robienia baniek mydlanych XXL, walki łuczników, pokój zagadek escape room, gra terenowa ,,Pirackie skarby”, pokaz iluzjonisty, kreatywne warsztaty plastyczno-manualne dla dzieci i rodziców. Wieczorem mali mielczanie będą mogli bawić się podczas dyskoteki pod chmurką.
,,Jadernówka” przygotuje dla dzieci pokazy dawnych urządzeń optycznych, PTG ,,Sokół 1893” – pokaz szermierczy.
Młodzi mielczanie będą mogli skorzystać także ze zjeżdżalni, karuzeli i trampoliny. Do dyspozycji będą też stoiska gastronomiczne.

26 maja
Koncert zespołu ,,Abrakadabra – Ziemia Mielecka” – 26 maja, godz. 16.30, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.
Wstęp: bilety w cenie 8 zł do nabycia w kasie kina ,,Galaktyka” (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, środy – kasa nieczynna).

Dziecięcy Zespół Tańca ,,ABRAKADABRA – Ziemia Mielecka” wystąpi podczas kolejnego koncertu-popisu zespołów tanecznych Domu Kultury SCK. Zespół prowadzony przez Alicję Skopińską –Parys i Małgorzatę Leśniak w ostatnich latach zdobywa wiele cennych trofeów na wielu festiwalach i konkursach tanecznych, a ich występy cieszą się uznaniem nie tylko jury, ale i publiczności. Podczas koncertu popisu młodzi tancerze zaprezentują efekty całorocznej pracy pod okiem naszych instruktorów.

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpłatne badania mammograficzne. Zbadaj się i zyskaj spokój !

Wiadomości Mielec

Szkoły przyjazne utalentowanym uczniom

Wiadomości Mielec

Zmiany w składzie kadry PGE FKS Stal Mielec [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa