W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Kultura i nauka

Mały, Wielki Bohater! –szkolenie przedszkolaków i uczniów podstawówki

W dniu 6 i 7 października 2016 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przecławiu przeprowadzono lekcje tematyczne z zakresu pomocy przedmedycznej pn. „Mały, Wielki Bohater!”. Szkolenie adresowane było do uczniów klas IV -VI Szkoły Podstawowej w Przecławiu oraz dzieci uczęszczających do Samorządowego Przedszkola w Przecławiu.

Wzięło w nim udział łącznie 208 dzieci. Swoją wiedzą i doświadczeniem z uczniami obydwu placówek podzielił się Pan Rafał Jurasz – członek OSP Przecław, będący jednocześnie zawodowym strażakiem, pracującym w Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Podczas lekcji przekazano dzieciom wiedzę dostosowaną do ich wieku oraz możliwości zastosowania jej w praktyce.

Zaprezentowano m.in. zasady zachowania bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy, chociażby przez sprawdzanie oddechu, właściwe reagowanie w przypadku omdleń, zakrztuszeń, czy zastosowanie pozycji bocznej (bezpiecznej). Uczestnicy szkolenia zwiększyli tym samym swoją wiedzę z zakresu pomocy przedmedycznej, dzięki której będą potrafili w odpowiedni sposób zareagować w przypadku wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia.

 

ijju8uu

 

Każde dziecko otrzymało również materiały dydaktyczne, łączące zdobytą wiedzę z zabawą. Imprezy profilaktyczne pn. „Pierwsza pomoc –tak, potrafię!” zostały przygotowane i zrealizowane przez członków Stowarzyszenia Ochotnicza Straży Pożarnej w Przecławiu, w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu ochrony i promocji zdrowia, współfinansowanego z budżetu Gminy Przecław.

Członkowie OSP Przecław składają najszczersze podziękowania na ręce Dyrektorów obydwu placówek oświatowych -Pani Małgorzaty Nicpoń i Pani Elżbiety Midury oraz władz samorządowych za współpracę, dzięki której była możliwa realizacja lekcji pt. „Mały, Wielki Bohater!”.

Tekst i zdjęcia: OSP Przecław

 

uhuhjj

 

jijkk

 

huhuj

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa