W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video Sport

Mamy nową gwiazdę Ekstraklasy. Pogoń Szczecin – Stal Mielec 2:3 [VIDEO]

W meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy biało-niebiescy na przerwę schodzili, tracąc prowadzenie. Co usłyszeli od trenera w szatni?

O losach meczu zadecydowała forma Białorusina. Hat-trick Iljia Shkuryna robi z niego gwiazdę ligi. Świetny mecz Stali, mimo 11-stu godzin podróży i zimowej pogody. Wygrywamy u faworyta spotkania przy 15 tys. kibiców.

Stal Mielec w sobotnie popołudnie gościła na Pomorzu w Szczecinie gdzie zagrała z tamtejszą Pogonią Szczecin. Gospodarze zaczęli od wysokiego „C” w atakowaniu mieleckiej bramki. W 6 minucie po kontrze mieleckiego zespołu Shkurin po pięknym podaniu strzelił bramkę na 1:0, która jeszcze bardziej pobudziła zespół Pogoni Szczecin i w 26 minucie Bichakhchyan doprowadził do wyrównania stanu meczu na 1:1. Ataki Pogoni nie ustępowały a Stal broniła się w bardzo głębokiej defensywie jednak robiła to nieporadnie i w 27 minucie Kolulouris strzelił gola na 2:1 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Druga połowa meczu to zdecydowana zmiana stylu gry przez mielczan. Wyszli wyżej uniemożliwiając rozgrywanie i na zakończenie akcji dobrze dysponowanej Pogoni Szczecin, a w szczególności groźnego Grosickiego. Po kolejnej kontrze to biało niebiescy strzelili gola na 2:2, a jej strzelcem w 55 minucie był ponownie I. Shkurin. Po tej bramce w szeregach Pogoni Szczecin wkradła się nerwowość, a licznie oddane strzały nie znalazły drogi do mieleckiej bramki. Po jednej z akcji portowców piłkę w swoim polu karnym odebrali mielczanie i po długim podaniu piłki do Shkurina, ten to podanie zamienił na trzecią bramkę dla Stali a tym samym zaliczył hattrick dający prowadzenie w całym meczu i ustalając wynik na 2:3.

Pogoń musiała uznać wyższość mielczan, którym udało się wywieźć trzy punkty i pierwsze zwycięstwo od czasów kiedy to Stal wygrała po bramkach Domarskiego i Laty. 11 godzinna podróż do Szczecina dała mielczanom ważne trzy punkty oraz awans na 8 miejsce w tabeli.

Pogoń Szczecin – Stal Mielec 2:3 (2:1)

Gole:

0:1 – llia Shkuryn 6’

1:1 – Vahan Bichakhchyan 21’

2:1 – Efthymios Koulouris 27’

2:2 – Ilia Shkuryn 55’

2:3 – Ilia Shkuryn 84’

Pogoń Szczecin: 77. Valentin Cojocaru – 28. Linus Wahlqvist, 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 32. Leonardo Koutris (4. Leo Borges 80’)– 8. Fredrik Ulvestad (21. Joao Gamboa 69’), 7. Rafał Kurzawa, 20. Alex Gorgon (10. Luka Zahović 80’), 11. Kamil Grosicki, 22. Vahan Bichakhchyan (17. Mariusz Fornalczyk 74’) – 9. Efthymios Koulouris.

Stal Mielec: 1. Mateusz Kochalski – 27. Alvis Jauzems, 5. Marco Ehmann (18, Piotr Wlazło 58’), 21. Mateusz Matras, 6. Leandro – 23. Krystian Gettinger, 11. Krzysztof Wołkowicz ((8. Koki Hinokio 78’), 19. Michał Trąbka, 10. Maciej Domański, 16. Matthew Guillaumier – 17. Illia Shkuryn.

Żółte kartki: Ehmann.

Widzów ponad 15 tyś.

YouTube player
YouTube player

Fot: Pogoń Szczecin

Fot: Stal Mielec

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Śladami leśnej kolejki – wernisaż

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa