W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Paliwa Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery

Nietrzeźwi rowerzyści ukarani wysokimi mandatami

Dwaj pijani rowerzyści zostali zatrzymani przez policjantów w gminie Baranów Sandomierski. Niechlubnym rekordzistą okazał się 40-letni cyklista, który jechał jednośladem, mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Za naruszenie przepisów, rowerzyści zostali ukarani wysokimi mandatami. Policjanci apelują do kierowców o trzeźwość na drodze.

W środę przed godz. 16, w miejscowości Wola Baranowska w powiecie tarnobrzeskim, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego rowerzystę. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości, wykazało u mężczyzny 1,1 promila alkoholu w organizmie.

Kilkanaście minut później, mundurowi zwrócili uwagę na rowerzystę, który jechał przez miejscowość Ślęzaki. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Okazało się, że 60-letni mężczyzna kieruje rowerem w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało w jego organizmie 0,58 promila alkoholu.

Mężczyźni, za kierowanie rowerami w stanie nietrzeźwości, zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 złotych.

Pamiętajmy:

Od 1 stycznia 2022 roku jazda rowerem w stanie po spożyciu alkoholu, czyli mając w wydychanym powietrzu od 0,2 do 0,5 promila grozi mandatem w wysokości 1000 złotych. Natomiast jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości – powyżej 0,5 promila, to grzywna w wysokości 2500 złotych.

Sąd może orzec też zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne na okres od 6 miesięcy do 3 lat. W przypadku kiedy rowerzysta w okresie trwania sądowego zakazu jazdy na rowerze, wsiądzie ponownie na jednoślad, będą groziły mu 3 lata więzienia

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Medialna afera dosięgła nasz portal

Wiadomości Mielec

Jezioro łabędzie na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi nieprzeciętni – zdolni uczniowie mieleckich szkół

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa