W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Uczniowie wymiany międzykulturowej przebywający w Mielcu [FOTO]

W czwartek (23.11.2023r.) w Urzędzie Miejskim uczniowie wymiany międzykulturowej AFS przebywający w Mielcu odwiedzili Urząd Miasta i spotkali się z Zastępcą Prezydenta Mielca Adrianą Miłoś oraz radnym Rady Miejskiej Jarosławem Szczerbą.

Spotkanie miało cel informacyjny i przybliżenie władzom miasta program wymiany międzykulturowej młodzieży, który w Mielcu w szkołach średnich funkcjonuje od 2016 r.

W spotkaniu uczestniczyli nauczyciele ZST w Mielcu- Diana Augustyńska i Aneta Mroczka wraz z Lore Maes z Belgii, Zela Faruolo z Włoch, Saya Yamamoto z Japonii, Kanat Theduck z Tajlandii, Kevin Revil z Filipin oraz Wojciech Mroczka z Polski. Uczniowie z zagranicy uczęszczają do mieleckich szkół ucząc się naszego języka, historii poznając kulturę i tradycje. Natomiast Wojtek Mroczka to pierwszy uczeń z Mielca który był na wymianie w ramach tego programu i dwa tygodnie temu wrócił z Japonii.

Mieleccy wolontariusze to między innymi rodziny które przyjmują pod swój dach nastolatków z całego świata, ale też nauczyciele którzy się nimi opiekują w szkołach oraz uczniowie którzy im towarzyszą w ciągu dnia pomagając dotrzeć na lekcje, oprowadzając po Mielcu, czy zabierając na zajęcia dodatkowe.

Koordynatorem programu wymiany międzykulturowej AFS na Podkarpaciu jest Aneta Mroczka- nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych w Mielcu.

AFS przygotowuje i aktywizuje przyszłych liderów umożliwiając nabycie kompetencji międzykulturowych i innych „miękkich umiejętności”  kluczowych w XXI wieku. Programy międzynarodowe oraz programy dla wolontariuszy są oparte na naukowej metodologii i są wspierane przez przeszkolonych wolontariuszy AFS i pracowników.

Dzięki szerokiej i zróżnicowanej ofercie programów międzynarodowych, począwszy od kursów języka obcego, programów dla wolontariuszy aż po roczne wymiany dla licealistów AFS jest liderem Edukacji Międzykulturowej na świecie.

Goszczenie uczestnika z zagranicy jest cennym i ważnym doświadczeniem międzykulturowym dla całej rodziny. Wspólne mieszkanie, dzielenie się tradycjami i kulturą daje możliwość poszerzenia perspektywy patrzenia na współczesny świat i jego problemy.

Lokalni wolontariusze są siłą napędową programów AFS. Działają aktywnie w swoich regionach wspierając uczestników goszczonych i rodziny oraz są przewodnikami w ich międzykulturowej podróży. Tworzą i prowadzą swoje projekty, nabywając umiejętności w zakresie komunikacji, zarządzania i współpracy w wielokulturowym środowisku.

AFS pomaga ludziom w każdym wieku, pochodzącym z różnych środowisk rozwijać zdolności przywódcze oraz nabywać kompetencje z zakresu komunikacji międzykulturowej, niezbędne do funkcjonowania we współczesnym świecie, w taki sposób, aby mieć znaczący wpływ na tworzenie pozytywnych zmian na poziomie globalnym.

Więcej na stronie- https://poland.afs.org/

Tekst: Aneta Mroczka

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Szpitalny Oddział Ratunkowym z nożownikiem [FOTO]

Wiadomości Mielec

Kolejna Parada Konna w Żarówce

Wiadomości Mielec

Śladami leśnej kolejki – wernisaż

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa