W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Marcowy rozkład jazdy Domu Kultury SCK

Oferta kulturalnych wydarzeń przygotowana przez Samorządowe Centrum Kultury.

6 marca

Koncert taneczno-muzyczny „Folkowy Dzień Kobiet” w wykonaniu Stowarzyszenia Seniorów ZPiT Rzeszowiacy i zaproszonych gości – godz. 15, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *

Koncerty zespołów folklorystycznych z okazji Dnia Kobiet to już kilkuletnia tradycja Domu Kultury SCK. W tym roku w koncercie wystąpią artyści Stowarzyszenia Seniorów ZPiT Rzeszowiacy. Gościnnie wystąpią także: ZPiT „Mali Rzeszowiacy”, Grupa Wokalna „Summer Voice” oraz Kapela Mielecka „Ale heca”. 

9 marca

Koncert z okazji Dnia Kobiet w wykonaniu Mieleckiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Macieja Fijałkowskiego – 9 marca, godz. 19, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Bezpłatne bilety do odebrania w kasie kina „Galaktyka”. W trakcie koncertu prowadzona będzie zbiórka pieniężna z przeznaczeniem na pomoc Ukrainie.

* * *

Mielecka Orkiestra Dęta, działająca przy Domu Kultury SCK, tegoroczny koncert z okazji Dnia Kobiet zadedykowała mieszkankom Ukrainy, które przeżywają koszmar wojny. W trakcie koncertu przeprowadzona będzie zbiórka pieniężna z przeznaczeniem na pomoc Ukrainie. Akcja pomocowa organizowana jest we współpracy ze Stowarzyszeniem działającym przy Szkole Podstawowej nr 6 „Szóstka- Szkoła Marzeń”.

Mielecka Orkiestra Dęta wystąpi pod dyrekcją Macieja Fijałkowskiego. Podczas koncertu usłyszymy piosenki z repertuaru m.in.: Edyty Geppert, Krzysztofa Krawczyka, Zbigniewa Wodeckiego, Andrzeja Zauchy, Franka Sinatry. Wraz z muzykami orkiestry wystąpią wokaliści: Aleksandra Malczyńska, Robert Uchwat oraz Krzysztof Jagusiak.

11 marca

Eliminacje Powiatowe XXXI Podkarpackiego Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” – 11 marca,  godz. 9 w sali nr 1 Domu Kultury SCK.

* * *

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży do lat 19 w czterech kategoriach wiekowych: soliści od 6 do 9 lat, soliści od 10 do 12 lat, soliści od 13 do 17 lat oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne od 12 do 19 lat.

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w rywalizacji.

16 marca

 „Wieczór z operetką, musicalem i humorem” – 16 marca, godz. 18, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.

Bilety w cenie 70 zł do nabycia w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 14, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

* * *

Od lat Dom Kultury SCK w Mielcu organizuje zimowy koncert najpiękniejszych arii operetkowych i musicalowych w wykonaniu czołowych artystów polskich scen operowo-operetkowych. Ten koncert spotyka się z niesłabnącym zainteresowaniem mieleckiej publiczności, która rokrocznie szczelnie wypełnia widownię sali widowiskowej DK. Śpiewaczkom i śpiewakom towarzyszyć będzie jak zwykle Strauss Ensemble pod dyrekcją Artura Jaronia, który jak zwykle z tytułowym humorem poprowadzi koncert. Gwiazdami wieczoru będą: Sylwia Gorajek – sopran, Edyta Krzemień – sopran, Marcin Jajkiewicz – baryton, Jakub Milewski – baryton. 

W programie arie, duety z operetek i musicali („Księżniczka czardasza”, „Wesoła wdówka”, „Błękitny zamek”, „Upiór w operze”, „My Fair Lady”) oraz muzyka J. Straussa i muzyka filmowa.

18 marca

Wystawa poplenerowa „Łańcut 2021” oraz „Niedzica 2021” w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK.  Wystawa potrwa od 18 marca do 24 kwietnia. Na wernisaż wystawy zapraszamy 18 marca o godz. 18 do Galerii ESCEK DK SCK.   

* * *

Tegoroczna wystawa w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK obejmuje prace, które powstały podczas 24. Ogólnopolskiego Pleneru Malarskiego „Łańcut 2021″ oraz 6. Ogólnopolskiego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Niedzica 2021”.
Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 18 marca do 24 kwietnia.

21 marca

Eliminacje Powiatowe 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Rok Romantyzmu Polskiego” – 21 marca, godz. 9, sala nr 1 DK SCK.

* * *  

Inspirację programową dla uczestników 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego jest „Rok Romantyzmu Polskiego”. Konkurs odbywa się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Kategorie konkursowe to: recytacja, teatr jednego aktora oraz poezja śpiewana. 

27 marca

Spektakl „Szekspir. Sceny wybrane” w wykonaniu Grupy Teatralnej „Antrakt”- godz. 18, sala nr 1 Domu Kultury SCK. 

Bilety w cenie  15 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

Organizator: Dom Kultury SCK.

Czas trwania spektaklu: 60 minut.

* * *

Sztuka rozgrywa się w elżbietańskiej Anglii, na przełomie XVI i XVII wieku. Na scenie pojawia się Wiliam Szekspir, który opowiada o swoich najbardziej znanych dziełach, a aktorzy Grupy Teatralnej „Antrakt” DK SCK odgrywają tytułowe „wybrane sceny” ze sztuk genialnego Anglika.  Spektakl wyreżyserowała Magdalena Betleja, która napisała także scenariusz sztuki oparty na kilku najsłynniejszych dramatach Szekspira takich jak: „Hamlet”, „Makbet”, „Wesołe kumoszki z Windsoru”, „Romeo i Julia”, „Wiele hałasu o nic”. 

Magdalena Betleja zachęca do obejrzenia spektaklu, którego mocnym atutem są scenografia i kostiumy nawiązujące do epoki szekspirowskiej.

30 marca

Spektakl teatralny „Być jak Elizabeth Taylor” – 30 marca, godz. 18, sala widowiskowa Domu Kultury SCK. W sztuce wystąpią m.in.: Małgorzata Foremniak i Paweł Deląg. 

Bilety w cenie 80 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

Organizator: Dom Kultury SCK.

Czas trwania spektaklu: 120 min.

* * *

Bohaterami spektaklu są najsłynniejsi kochankowie w dziejach Hollywood: Elizabeth Taylor i Richard Burton. Życie zawodowe układało im się wspaniale, widzowie na całym świecie otaczali ich podziwem i miłością. Nieco inaczej toczyły się ich prywatne sprawy. Ona miała siedmiu mężów, ale ślub brała aż osiem razy – w tym dwukrotnie z tym samym mężczyzną – Richardem Burtonem. Kochali się i nienawidzili, zdradzali i nie potrafili bez siebie żyć…

Sztuka cofa nas do roku 1976. Do apartamentu słynnego hotelu The New York Palace, w którym mieszka wybitny psycholog, Tony Slawers, przychodzi niespodziewanie jego wieloletnia pacjentka Elizabeth Taylor. Po chwili pojawia się tam również Richard Burton. Także jego pacjent i przyjaciel. Po swoim drugim, spektakularnym małżeństwie postanawiają się rozstać. 

W rolach głównych wystąpią znani polscy aktorzy: Małgorzata Foremniak i Paweł Deląg. Zobaczymy także Martynę Kliszewską (w 2019 r. oklaskiwaną w Mielcu w roli Fridy) oraz reżysera i autora sztuki – Jakuba Przebindowskiego. Wyjątkowe kostiumy zaprojektowane przez Tomasza Ossolińskiego za sprawą ekskluzywnych tkanin a także kryształowych elementów i biżuterii znanej na całym świecie firmy Swarovski, oddają klimat epoki i niezwykłość bohaterów dramatu.

Widzowie spektaklu „Być jak Elizabeth Taylor“ mogą liczyć na świetne aktorstwo, dowcip i wielkie emocje. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa