W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Maria Napieracz samorządowcem bliskim rodzinie

Podczas pierwszej edycji konkursu „Podkarpacki samorządowiec bliski rodzinie – Amicus Familiae” Maria Napieracz, wicestarosta powiatu mieleckiego, znalazła się w gronie trzech laureatów.

Wyróżnienie za aktywne wspieranie rodzin zdobyli także: Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli oraz Paweł Baj burmistrz Głogowa Małopolskiego.

Laureaci odebrali wyjątkowe nagrody w Rzeszowie podczas obchodów Dnia Samorządu Terytorialnego. Kapituła Konkursu uhonorowała samorządowców z województwa podkarpackiego, którzy podejmują i skutecznie realizują działania o charakterze prorodzinnym.

Maria Napieracz, działając na rzecz rodzin, zainicjowała utworzenie czterech przedszkoli . – Wyszliśmy w ten sposób naprzeciw potrzebom rodzin, które borykały się wcześniej z brakiem przedszkoli w gminie Radomyśl Wielki. Była to też forma pomocy w łączeniu życia zawodowego rodziców z wychowywaniem dzieci, a także wsparcie rodzin ubogich, wielodzietnych, niepełnych i dysfunkcyjnych.

Wszystkie dzieci znalazły swoje miejsce w utworzonych przez nas placówkach – mówi nagrodzona. Dodaje, że przedszkola nie tylko zapewniły dzieciom opiekę, ale również stały się instytucjami kulturotwórczymi w swoich miejscowościach, integrującymi lokalną społeczność. O ich istotnej roli świadczy certyfikat „Przedszkoli Przyjaznych Rodzinie” – przyznany placówkom prowadzonym przez Stowarzyszenie „Ku Przyszłości” za propagowanie tradycyjnego modelu rodziny oraz wartości rodzinnych jako najważniejszych dla funkcjonowania społeczeństwa.

To niejedyna działalność o charakterze prorodzinnym Marii Napieracz. Wicestarosta nadzoruje także Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mielcu, cyklicznie udziela pomocy biednym rodzinom z Partyni – fundując wyprawki szkolne dla dzieci i młodzieży, wspiera także finansowo polską rodzinę mieszkającą w Złoczowie na Ukrainie. Dzięki tej pomocy najstarsze z dzieci może studiować na uczelni w Kielcach.

Wicestarosta współpracuje również z Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny – uczestniczy w kongresach i marszach, zbiera podpisy pod listami i petycjami w zakresie obrony życia, rodziny i fundamentalnych wartości chrześcijańskich.

 

 

 

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa