W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

Matury w Powiecie Mieleckim

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki matur tegorocznych absolwentów szkół średnich. Na ich tle oba mieleckie rodzaje szkół – licea i technika prezentują się lepiej niż średnie wyniki krajowe. 

Średni poziom  „zdawalności” w mieleckich liceach wyniósł 96,3%, podczas gdy w kraju to 86,4%. Mieleckie technika osiągnęły ten sam wskaźnik na poziomie 73,5%. Średnia krajowa wyniosła natomiast 70,5%.

W 2019 roku do egzaminu maturalnego przystąpiło  łącznie 888 absolwentów szkół średnich Powiatu Mieleckiego, z czego 458 to absolwenci szkół ogólnokształcących, a 430 szkół technicznych. W terminie majowym egzaminy zdało odpowiednio: 441 i 316 absolwentów.  Współczynnik „zdawalności” wniósł: 

– licea ogólnokształcące – 96,3%

– technika – 73,5%

Najlepiej podczas tegorocznych egzaminów maturalnych wypadli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika. Na 195 absolwentów przystępujących do matury komplet egzaminów zdało 190 uczniów.

Najgorzej tegoroczni maturzyści poradzili sobie z matematyką. O ile w ogólniakach, na 17 osób, które nie zdały egzaminów w terminie majowym w 6 przypadkach powodem była właśnie  matematyka, to w technikach nie poradziło sobie z nią 68.

Najgorzej wypadli uczniowie Zespołu Szkół im. Prof. J. Groszkowskiego. Na ogólną liczbę 133 przystępujących do egzaminów maturalnych egzaminy zdało zaledwie 71 uczniów. 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa