W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Materiały video Przestępstwa, skandale, afery

Metale ciężkie z Kronospanu na sesji Rady Miasta w Mielcu [VIDEO]

25 czerwca pisaliśmy o tym, że firma Kronospan złożyła wniosek o rozszerzenie pozwolenia zintegrowanego o emisję do powietrza metali ciężkich – około 4 tony metalów ciężkich na rok w tym 197 kg rtęci.

W dniu 12 sierpnia 2019 roku podczas X sesji Rady Miejskiej w Mielcu temat metali ciężkich został poruszony przez Grzegorza Ziomka Wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

Radny w swoim wystąpieniu podziękował mieszkańcom za konsekwencję i determinację w działaniu, która w ostatnim czasie doprowadziła do poruszenia tematu jakości powietrza w Mielcu na antenie TVP w programie Ewy Jaworowicz „Sprawa dla reportera”.

Podsumowując swoje wystąpienie radny złożył dwa wnioski: Pierwszy wniosek dotyczył wystosowania do firmy Kronospan pisma w którym znajdą się następujące pytania: – z jakich procesów produkcyjnych powstaje emisja metali ciężkich o którą firma Kronospan wnioskuje? – skąd w procesie produkcyjnym płyt drewnopochodnych rtęć i jaką funkcje technologiczną spełnia na etapie procesu produkcyjnego? – jakie działania naprawcze wraz z terminem ich realizacji firma Kronospan zamierza podjąć w celu całkowitego wyeliminowania emisji metali ciężkich? – jaką ilość metali ciężkich firma Kronospan wyemitowała do atmosfery od początku swej działalności na terenie miasta Mielec?

Drugi wniosek radnego dotyczył wystosowania do Marszałka Województwa Podkarpackiego pisma podpisanego przez prezydentów, starostów, wójtów i radnych miasta jak i powiatu w celu wyrażenia w imieniu mieszkańców sprzeciwu dla pozytywnego rozpatrzenia wniosku firmy Kronospan.

Jak tylko uzyskamy dodatkowe informacje na temat złożonych przez radnego wnioskach poinformujemy Państwa na łamach naszego portalu.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę w Izbiskach

Policjanci zatrzymali po pościgu w Brzeźnicy recydywistę

Nasi księża z medalami Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa