W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Felietony Informacje

Miałeś, chamie, złoty róg… [FELIETON]

Niestety, wybory w Mielcu potoczyły się tak, jak tego bardzo nie chciałem, i tak jak się tego obawiałem w najczarniejszych snach. Dodam też dla porządku, że tak jak ostrzegałem w swoich felietonach, że może się stać.

No cóż. W Mielcu PiS działał pod silnym, jednoosobowym przywództwem, na dodatek zgrupowany  w dwu drużynach, kiedy  reszta komitetów uwierzyła w swoją wielkość i omnipotencję i poszła w bój w pojedynkę. Na dodatek na bój nie wiadomo z kim.

Na co liczyliście panowie Szczerba, Bieniek, Wiśniewski?  Wasze przekonanie o własnym znaczeniu, o waszych możliwościach sprawiło, że będziemy mieli w Mielcu pisowskiego prezydenta i pisowską Radę Miasta.

Krążyły plotki, że niektórzy z was już się dogadali z PiSem, i liczyli na stanowisko wiceprezydenta. PiS byłby głupi, gdyby teraz z wami o tym gadał? Bo i z kim? Z ludźmi, którzy zdobyli kilka procent głosów?

Mówicie, że nie wiadomo, czy pan Swół wygra, że będzie mobilizacja kibiców i takie inne brednie.  Płonne nadzieje. Wygra pan Swół.

Raz w życiu los spowodował, że przez jakiś czas siedzieliśmy z panem Swołem obok siebie, więc mogliśmy wymienić się zdawkowymi informacjami. Powiedziałem mu wtedy, zresztą odpowiadając na jego pytanie, że jestem przekonany, ze wejdzie do drugiej tury wyborów. A wtedy będzie pan na mnie głosował, gdy będzie też w drugiej turze Klimek – zapytał. Nie, nie pójdę na wybory – odrzekłem.

I tak zrobię.

Bo pan Klimek nie wygra z panem Swołem. Zresztą nie wiem, czy byłoby to lepsze dla Mielca, niż gdy będzie rządził Swół. Bo doszliśmy do takiego miejsca w naszej mieleckiej historii, że o stanowisku prezydenta w obu przypadkach zadecydowały pieniądze. Całkiem inne pieniądze, nie będę już w to wnikał, ale one właśnie. I nie chodzi tu o pieniądze wydawane na kampanię wyborczą, ale o charakter tych pieniędzy.

Z Panem Swółem mogła wygrać jedynie pani Miłoś. Ale niestety. Mądrzy inaczej nasi lokalni politycy poszli realizować swoje małe ambicyjki i dali ciała.

I dzisiaj, za wieszczem, mogą sobie tylko powiedzieć: miałeś, chamie złoty róg, ostał ci się ino sznur.

Powieście się na nim, panowie.

Andrzej Talarek

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa