W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza do akcji „Otwarte drzwi”

MOPS Mielec zawiadamia o akcji informacyjnej ,,Otwarte Drzwi”, realizowanej w dniach: od 21.02.2022 r. do 25.02.2022 r. przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Mielcu przy współpracy z Komendą Powiatową Policji w Mielcu, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw.

Działanie skierowanej  jest do:

– osób doświadczających przemocy w rodzinie

– osób stosujących przemoc w rodzinie

– świadków przemocy w rodzinie,

– osób posiadających wiedzę o przypadkach występowania przemocy w rodzinie oraz wszystkich zainteresowanych mieszkańców miasta Mielca.

W ramach akcji informacyjnej, od poniedziałku do piątku (21-25.02.2022 r.) osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z telefonicznych konsultacji specjalistów posiadających kompetencje i doświadczenie zawodowe w pracy na rzecz przeciwdziałania przemocy domowej. Na potrzeby realizacji projektu zostaną uruchomione dodatkowe godziny pracy specjalistów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, w celu zwiększenia możliwości skorzystania z pomocy osobom, które z różnych przyczyn nie mogą skorzystać ze specjalistycznej pomocy w standardowych godzinach pracy instytucji.

W ramach konsultacji wszystkim zgłaszającym się mieszkańcom miasta Mielca będą udzielane kompleksowe informacje w zakresie, m.in.: praw przysługujących osobom doświadczającym przemocy domowej, możliwości uzyskania różnych form specjalistycznej pomocy, zgodnie z obowiązującym prawem i kompetencjami instytucji realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz sposobów i możliwości działań, jakie       w konkretnym przypadku można podjąć w celu zatrzymania przemocy w rodzinie.

Dyżury konsultantów będą odbywały się w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu, przy ul. Łukasiewicza 1c.

W związku z zagrożeniami związanymi z występowaniem pandemii COVID-19 konsultacje ze specjalistami będą się odbywały wyłącznie w formie kontaktu telefonicznego.

Akcja informacyjna ,,OTWARTE DRZWI”

Harmonogram dyżurów w okresie od 21 luty 2022 r. do 25 luty 2022 r.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa