W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Kultura i nauka Materiały video

Mielczanie i ich portrety na wystawie Kacpra Saramy [FOTO, VIDEO]

W piątek 17 marca w Galerii JARTE otwarto wystawę fotograficzną „Mielczanie” Kacpra Saramy. Zgromadzono na niej 25 portretów osób mieszkających w naszym mieście i znanych ze swojej pasji czy wykonywanego zawodu.

Wernisaż rozpoczął mielecki dziennikarz Szymon Burek, który powitał zaproszonych gości. Następnie głos zabrał autor zdjęć – fotograf Kacper Sarama.
– Dla mnie ta wystawa jest takim brakującym albumem, który każdy z nas ma w swoim domu. Albumów jest wiele, uwielbiamy je.– mówił autor zdjęć, jednocześnie prezentując swoje rodzinne albumy fotograficzne – Ale nie ma albumu, który oddaje to, jacy są mielczanie i ludzie, którzy tworzą to miasto. Ta dzisiejsza wystawa jest takim albumem dla nich. Oni tworzą album, który powinien mieć każdy z nas w swoim domu.
– Ta wystawa jest też dobrym przykładem, że w Mielcu są fajni, interesujący ludzie, którzy myślą o innych, chcą coś dla innych robić. Ta wystawa jest właśnie dla nich. – mówił fotograf.

Bohaterowie ekspozycji mieszkają i pracują w Mielcu. Każdy z nich znany jest w mieście z tego, co robi na co dzień. Portrety powstawały w ciągu ostatnich dwóch lat w studiu fotograficznym. Zdjęciom towarzyszą teksty, w których autor wystawy dzieli się przemyśleniami na temat danych bohaterów.
Warto dodać, że na wernisażu został zaprezentowany utwór muzyczny skomponowany specjalnie na tę wystawę przez Grzegorza Polaka, lidera zespołu „Trzy nie cztery”.

Wystawa będzie dostępna do 10 kwietnia 2017 roku w Galerii JARTE, która jest nową inicjatywą Stowarzyszenia. Znajduje się przy ul. T. Chałubińskiego 6 w Mielcu. Od dwóch lat prezentowane są tam wystawy fotograficzne członków JARTE, ale także wystawy artystów fotografików z całego kraju.
Kacper Sarama jest członkiem Stowarzyszenia Kulturalnego JARTE od 2016 roku. Na co dzień zajmuje się tworzeniem fotografii i grafiki na potrzeby marketingu internetowego.
Wystawa została zrealizowana dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Mielec. Stowarzyszenie jest organizacją pożytku publicznego.

Każdy może wesprzeć działalność organizacji poprzez oddanie 1% swojego podatku na rzecz JARTE. Numer KRS 0000215446.

 

Fot.Szymon Maj, WCJ24.pl

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=HIx-pJZchiA&feature=youtu.be&w=925&h=520]

 

Zobacz też...

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa