W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka

Mielczanie na finale Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej [FOTO]

Drużyna Zespołu Szkół Budowlanych zdobyła czwarte miejsce w Polsce w XLVI Olimpiadzie Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej w Zielonej Górze.

W finale XLVI Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej, który odbył się w Zielonej Górze udział wzięli: Szymon Światowiec, Kamil Śpiewak i Adrian Juranty. Uczniowie zmierzyli się z 75 najlepszymi uczniami z 25 najlepszych szkół z całej Polski. 

Finał składał się z dwóch etapów. W pierwszym młodzież pisała testy i rozwiązywała zadania tekstowe; miała też okazję wykazać się wiedzą praktyczną, wykonując zadania w terenie

Do drugiego etapu zmagań finałowych przeszło już tylko 20 najlepszych olimpijczyków, w tym dwóch z ZSB. Szymon Światowiec i Kamil Śpiewak musieli wykazali się ogromną wiedzą z zakresu geodezji i kartografii, rozwiązując testy i zadania otwarte.

Następnie już tylko 10 najlepszych uczniów udzielało ustnej odpowiedzi przed komisją złożoną z ekspertów.

Po trzech dniach zmagań konkursowych wyłoniono laureatów i finalistów etapu centralnego olimpiady.

Uczeń ZSB Kamil Śpiewak zdobył tytuł laureata, zajmując drugie miejsce w Polsce, z kolei Szymon Światowiec otrzymał tytuł finalisty. W kategorii drużynowej uczniowie mieleckiej „budowlanki” zajęli czwarte miejsce w Polsce i pierwsze na Podkarpaciu.

Zdolni uczniowie wraz ze swoim opiekunem merytorycznym – nauczycielem przedmiotów geodezyjnych Krzysztofem Radłowskim i dyrektorem szkoły Stanisławem  Starzykiem gościli dziś w Starostwie Powiatowym w Mielcu.

Gratulacje i wyrazy uznania za osiągnięty sukces przekazał na ich ręce Wicestarosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Bryła. – To ważne osiągnięcie, które z pewnością przybliży Was do realizacji Waszych celów i pomysłów na przyszłość – podkreślił, przekazując na ręce trójki uczniów statuetki z zaszczytnym tytułem „Talentu Powiatu”. 

Samorząd Powiatu Mieleckiego przekazuje statuetki „Talent Powiatu” zdolnej młodzieży mogącej pochwalić się osiągnięciami na minimum krajowym szczeblu. To forma zarówno motywacji do dalszego rozwoju młodych ludzi, jak również – promocji szkół ponadpodstawowych działających na terenie powiatu, dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Mielcu.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa