Mielczanie na Mistrzostwach Polski PZLA U20 i U23 w chodzie sportowym [FOTO]

W sobotę 4 września chodziarze z całego kraju rywalizowali w Gdańsku w ramach 55. Chodu i Biegu Pocztowca – Puchar Poczty Polskiej. Zawodnicy rywalizowali w 13 klasyfikacjach na różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. W kategorii U20 oraz U23 chodziarze walczyli o medale PZLA Mistrzostw Polski na trasie liczącej 20 km.

Mistrzem w kategorii U20 został wychowanek mieleckiej Stali Kamil Piecuch, który z trasą poradził sobie w czasie 1:45:29. Sekundę później linię mety przekroczył jego klubowy kolega Huber Wójcik – 1:45:30.

Nową mistrzynią kraju w kategorii U23 została Anna Zdziebło (LKS Stal Mielec) uzyskując wynik 1:43:30.

Kategorię OPEN chodu kobiet na 20 km wygrała Katarzyna Zdziebło – 1:38:11, trzecie miejsce zajęła Julita Małaszewicz – 1:59:25. W kategorii mężczyzn Cristian Ielo wywalczył drugą lokatę – 1:52:33.

Młodzikowski dystans 5km wygrał Patryk Sejler z czasem 0:25:27.

Wszyscy zawodnicy są podopiecznymi trenerki Marzeny Kulig.