W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Lifestyle Materiały video

Mielczanie zagrali w boule [FOTO, VIDEO]

Dziś (23 września) na błoniach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji obok siłowni zewnętrznej miało miejsce otwarcie dwóch boisk Bulodrom do gry w boule (pétanque).

Jest to tradycyjna francuska gra towarzyska z elementami zręcznościowymi w którą teraz będzie można grać także w naszym mieście na dwóch boiskach (żwirowych torach), które powstały w sąsiedztwie kortów tenisowych i wspomnianej siłowni zewnętrznej, która w ostatnich miesiącach przeszła istotną modernizację.

Polegała ona m.in. na odchwaszczeniu ciągów komunikacyjnych, donic i rabat ozdobnych oraz uzupełnieniu materiału roślinnego, a także na wykonaniu nowych nasadzeń z ziół i roślin oraz zamontowaniu dodatkowych ławek. Całość zrealizowanych prac zamknęła się kwotą około 34 tys. zł. W ten sposób powstało nowe miejsce do rekreacji i aktywnego spędzania wolnego czasu dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

W pierwszych grach na nowym obiekcie uczestniczył Jacek Wiśniewski Prezydent Miasta Mielca oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 7. Korzystanie z boisk do gry w boule (tzw. bulodromów) jest bezpłatne. Można grać własnymi kulami lub wypożyczyć zestawy kul na kortach tenisowych.

Gra w bule polega na trafieniu metalowymi kulami możliwe jak najbliżej tzw. świnki, czyli kuli-celu. W boule można grać zarówno jeden na jednego albo zespołowo – w drużynach dwu- lub trzyosobowych. Rozgrywka Boule wymaga wyczucia i doskonałej precyzji.

A tak wygląda gra boule w miasteczku turystycznym na południu Francji.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Mieleccy seniorzy z rewizytą w Portugali

Wiadomości Mielec

Policjanci podsumowali weekend na mieleckich drogach

Wiadomości Mielec

Święto Miasta i Gminy Radomyśl Wielki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa