W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Informacje

Mielczanie zdobywają najwyższy punkt Powiatu Mieleckiego [FOTO]

Wczoraj dzięki sprzyjającej aurze pobliskie lasy były oblegane przez sympatyków kontaktu z naturą. Jedną z ciekawszych atrakcji od paru lat cieszy się wzgórze Carpatia.

Od 12 sierpnia 2012 roku oficjalnie oznaczono w terenie jako najwyższy punkt Powiatu Mieleckiego. Jest to wzniesienie o wysokości 232,8 m n.p.m., które znajduje się na południe od Rezerwatu „Buczyna im. Szafera” w pobliżu stawów leżących przy zielonym szlaku im.W. Sikorskiego.

Przedstawiciele Mieleckiego Klubu Górskiego „Carpatia” wówczas przetransportowali i zamontowali metalowy słupek, na którym znajduje się zeszyt do wpisów pamiątkowych umieszczony w specjalnej „szczytowej skrzynce”.

Wędrówka tam odbywa się zielonym szlakiem przez Rezerwat „Buczyna im. W. Szafera”. Cały spacer może nam zająć około 90 minut. Carpatia – na terenie gminy wiejskiej Mielec. Leży w pasmie Karpatek, pomiędzy wsiami Przyłęk i Niwiska. Można nim dojść do położonego na północ od wzgórza rezerwatu przyrody Buczyna w Cyrance na Płaskowyżu Kolbuszowskim im. Władysława Szafera oraz parkingu znajdującego się przy leśniczówce w Przyłęku.

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa