Informacje Sport

Mielczanka Paulina Buziak najlepsza w chodzie na Mistrzostwach Polski Seniorów [VIDEO]

Paulina Buziak oraz Łukasz Nowak zostali w Bydgoszczy mistrzami Polski w chodzie sportowym na dystansie 20 kilometrów.

Chodziarze do rywalizacji przystąpili w sobotę (25.06) po godzinie 8:00. W Bydgoszczy już wtedy dawały się we znaki wysokie temperatury, ale na szczęście chłodu dodawał lekki wiatr.

Na trasie zlokalizowanej przy trybunie stadionu Zawiszy rywalizowało ponad 30 zawodników. W gronie kobiet linię mety pierwsza przekroczyła Paulina Buziak i to ona, z czasem 1:36:52, zdobyła złoty medal Mistrzostw Polski.

Wicemistrzynią kraju została Agnieszka Szwarnóg (1:37:34), a brąz zdobyła Monika Kapera (1:38:01). Liderka polskich tabel Agnieszka Dygacz była czwarta, z wynikiem 1:38:46. W Bydgoszczy w chodzie sportowym startował też Rafał Augustyn, zawodnik Stali Mielec.

Który zajął czwarte miejsce, z czasem 1:27:09.

Z kolei Sebastian Janusz z Mielca w rzucie młotem uplasował się na miejscu czwartym, z wynikiem 65 m 75 cm. Paulina Buziak i Rafał Augustyn to mielczanie przygotowujący się do Igrzysk Olimpijskich, które w tym roku odbędą się w Rio.