W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

MIELEC jak malowany – wystawa KŚT z okazji 550. rocznicy lokacji miasta Mielca [FOTO]

Z związku z kolejnymi surowymi sanitarnymi obostrzeniami  pandemicznymi, w dniu 6 listopada 2020 roku, o dwa dni wcześniej niż planowano, w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK w Mielcu miało miejsce  oficjalne otwarcie  wernisażu  wystawy ”MIELEC jak malowany” członków Klubu Środowisk Twórczych Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Prof. Władysława Szafera z okazji 550-lecia lokacji miasta Mielca.

550 lat temu Mielec otrzymał prawa miejskie i od tego czasu możemy mówić o intensywnym rozwoju miasta, a także rozwoju kultury i sztuki. Znaczącą rolę w tym procesie miało powołanie w  1964 roku Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej.
    Mottem profesora Władysława Szafera- patrona Towarzystwa było „ocalić od zapomnienia piękno tej ziemi” i wszyscy artyści zrzeszeni w KŚT TMZM starają się to czynić tworząc wspaniałe dzieła artystyczne wychodzące spod  ich ręki- naszych rodzimych artystów. Klub Środowisk Twórczych działa w ramach struktury podmiotowej TMZM.
   Klub zrzesza ludzi o różnych zainteresowaniach, pasjach, (malarzy, rzeźbiarzy, hafciarzy, fotografików, ludzi tworzących witraże, decoupage, bibułkarstwo, korzenioplastykę, reliefy, małą architekturę), co twórcy uzewnętrzniają w swoich pracach artystycznych.
Klub Środowisk Twórczych jest  w przededniu  Jubileuszu 40-lecia swej działalności, która przypada w 2021 roku. Przez okres  40 lat ponad 280 członków miało możliwość prezentowania swoich prac na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, przeglądach, spotkaniach, plenerach organizowanych przez KŚT.  Obecnie klub KŚT liczy 86 osób. Co roku jego członkowie korzystają z organizowanych przez KŚT  plenerów, wycieczek, warsztatów, plenerów i wystaw.
   Obecna wystawa KŚT TMZM im. Władysława Szafera  dedykowana  550. rocznicy lokacji Miasta Mielca  zatytułowana „MIELEC JAK MALOWANY”, ma na celu podkreślenie znaczenia działalności artystycznej mielczan i twórców z powiatu mieleckiego, utrwalającej bogatą przeszłość i dzień dzisiejszy miasta i Ziemi Mieleckiej.  To dzięki nim zachowana zostanie dla potomnych historia naszego miasta i regionu, pasje ludzi, którym bliska jest nasza Mała Ojczyzna- informuje Jadwiga Klaus- Prezes KŚT TMZM.

W internetowym otwarciu wernisażu wystawy, niestety z uwagi na pandemiczne obostrzenia sanitarne, bez udziału publiczności i twórców, udział wzięli: dyrektor Jolanta Strycharz, wiceprezesi Zarządu TMZM Teresa Orczykowska i  Zbigniew Wicherski, instruktor Dorota Kieraś-Jędrychowska, prezes KST TMZM Jadwiga Klaus.

Wystawę przez najbliższych parę tygodni oglądać będzie można „na żywo” przechadzając się wokół Galerii Wystawienniczej MBP w Mielcu poprzez okna Galerii pięknie iluminowane wieczorem, a także na YouTube(link https://www.youtube.com/watch?v=vKPid39vWbA) oraz na stronie internetowej TMZM(http://www.tmzm.mielec.pl/). W związku z przedmiotową wystawą wydany został okolicznościowy folder, który otrzymają artyści, organizatorzy oraz zainteresowani miłośnicy sztuki tworzonej przez artystów KŚT TMZM.

Wszystkim Twórcom, którzy w swoich pracach uwiecznili wydarzenia i piękno naszej ziemi na przestrzeni dziejów Miasta Mielca, a także  organizatorom i instytucjom współpracującym na rzecz zorganizowania „lokacyjnej wystawy”, którzy w swoich pracach uwiecznili wydarzenia i piękno naszego Miasta oraz Ziemi Mieleckiej , Zarząd TMZM składa serdeczne podziękowania.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Uczennica ZSE wyróżniona w policyjnym konkursie

Wiadomości Mielec

Mielecki Laur Kultury – gala wręczeń nagród [FOTO]

Wiadomości Mielec

Mielczanie na praktykach zawodowych w Sewilli

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa