Slider

We wtorek 8 sierpnia na stadionie miejskim przy okazji meczu piłkarskiego Pucharu Polski Stal Mielec – Piast Gliwice nastąpiło oficjalne przekazanie kolejnego transportu darów dla polskich dzieci i młodzieży z miasta Rudki na Ukrainie w obwodzie lwowskim (rejon samborski). Dary, którymi oprócz sprzętu sportowego były tym razem także przybory szkolne, zbierali sympatycy i kibice mieleckiego klubu.

Rudki to niewielkie około sześciotysięczne miasto należące kiedyś do rodu Fredrów. W miejscowym kościele pochowany jest Aleksander Fredro. Stal Mielec od trzech lat wspiera klub sportowym w Rudkach. Tamtejsi piłkarze korzystają ze sprzętu sportowego otrzymanego z Mielca i w ten sposób są ambasadorami FKS-u i miasta Mielca na Ukrainie.

Transport podarunków zebranych dla przyjaciół w Rudkach dostarczono na mielecki stadion pojazdem elektrycznym Melex będącym w posiadaniu Urzędu Miejskiego w Mielcu. W przerwie meczu zastępca prezydenta naszego miasta Jan Myśliwiec i prezes klubu FKS Stal Jacek Orłowski przekazali dary pracownikowi Urzędu Miasta w Rudkach.

Edward Tabor

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Slider

Slider
Slider
Slider
Redaguj z nami…
napisz
Slider

SliderSlider


Slider

Slider

Slider