W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje

Mieleckie Black Hawki polecą do Rumunii?

Właściciel mieleckiej spółki PZL Mielec amerykański koncern Lockheed Martin poinformował o złożeniu Rumunii oferty na 12 wielozadaniowych śmigłowców w wersjach lądowej i morskiej.

W przetargu brała udział też włoska grupa Leonardo, właściciel PZL-Świdnik, oraz Airbus. Przetarg opiewa na kwotę ponad 270 mln euro.

Black Hawki z Mielca służą już w dziewięciu krajach, w tym w Polsce.

O wysokich standardach jakości mieleckich zakładów świadczy, że śmigłowce w wersji gaśniczej oznaczone jako Firehawk są eksportowane do USA. Pod koniec poprzedniego roku Filipiny odebrały pierwszych sześć z 16 zamówionych śmigłowców z PZL Mielec.

Koszty użytkowania śmigłowca Black Hawk to – ok. 2,4 tys. dolarów za godzinę lotu.

Jak powiedział prezes PZL Mielec Janusz Zakręcki – we wrześniu ubiegłego roku PZL i rumuńska firma Romaero zawarły porozumienie o budowie wspólnego centrum serwisowego w Bukareszcie, w razie wyboru śmigłowców proponowanych przez PZL Mielec, zakład ma obsługiwać i modernizować nie tylko Black Hawki eksploatowane w środkowej i wschodniej Europie.

DCIM\100GOPRO\GOPR8733.JPG
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dorota Ciuba z głosami pacjentów naszego szpitala

Wiadomości Mielec

Mikołajkowe spotkanie pokoleń w Sokolni [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dno tabeli Tauron Ligi osiągnięte. Pałac Bydgoszcz – ITA TOOLS Stal Mielec 3:1 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa