W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Sport

SPS Stal Mielec zdominowała Częstochowiankę. KS Częstochowianka – SPS Stal Mielec 0 : 3

Dziś w Częstochowie nasze siatkarki z SPS Stal Mielec rozegrały mecz w ramach 1 ligi siatkówki kobiet z KS Częstochowianka.

Klub Sportowy Częstochowianka – SPS Stal Mielec 0 : 3 (12:25, 20:25, 18:25)

MVP meczu została Kinga Hatala!

W pierwszym secie nasze dziewczyny zdominowały gospodynie i prowadziły cały czasy z dużą przewagą. W drugi secie mielczanki mając 10 punktów przewagi nad rywalkami, utraciły dominacje na parkiecie, tracąc 8 punków z rzędu, jednak w końcówce pokazały, kto dziś jest górą, wygrywając do 20.

W trzecim ostatnim secie gra była pod kontrolą Stali więc Częstochowiance udało się zdobyć tylko 18 punktów.

W Stali zagrały dwie nowe zawodniczki, Klaudia Felak, która trenuje z drużyną od dłuższego czasu i wraca do zdrowia po poważnej kontuzji oraz Julita Molenda, która dołączyła do drużyny Białoniebieskich w kończącym się okienku transferowym, z ekstraklasowej E.Leclerc Moya Radomka Radom i od wczoraj trenuje w Mielcu.

Julita Molenda to wychowanka MUKS-u 13 Radom. W latach 2016-2019 była zawodniczką radomskiego klubu, później została wypożyczona do Grupy Azoty PWSZ Tarnów, by w sezonie 2020/2021 wrócić do rodzinnego miasta i na parkiety ekstraklasy. W barwach Radomki w tegorocznych rozgrywkach rozegrała 7 meczów, w tym 11 setów. Od teraz będzie występować w pierwszej lidze w drużynie Stali Mielec.

SPS Stal Mielec:

  1. Hanna Łukasiewicz, 2. Olga Samul (L), 4. Łucja Laskowska, 5. Paulina Stroiwąs, 6. Katarzyna Żabińska, 7. Katarzyna Bryda, 8. Julita Molenda, 9. Kinga Hatala, 11. Dominika Mras, 12. Marta Duda, 13. Patrycja Wardenga.

Trener: Adam Grabowski

Asystent trenera: Michał Betleja

Wideo z meczu: https://fb.watch/3ltGBBqC50/

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa