W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Sport

Ministerialna dotacja dla radomyskiego klubu

Kolejna rządowe dofinansowanie trafi do gminy Radomyśl Wielki. Tym razem będą to pieniądze z Ministerstwa Sportu i Turystyki dla UKS „Gryf” Radomyśl Wielki w ramach Programu KLUB.

Program ten jest skierowany do organizacji sportowych funkcjonujących na poziomie lokalnym. Finansowany jest z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i wspiera wyłącznie te zadania, których uczestnikami są dzieci i młodzież do 18. roku życia.

 

Zainteresowanie tą nową forma dofinansowania w środowisku sportowym było ogromne. W ramach pierwszego naboru wpłynęło 3644 wniosków. O dotacje ubiegało się w sumie 2693 kluby jednosekcyjne i 951 wielosekcyjnych.

 

Swój akces zgłosił też Uczniowski Klub Sportowy „Gryf” działający przy Gimnazjum Publicznym im. JPII w Radomyślu Wielkim. Radomyska aplikacja znalazła się w gronie 1276 wniosków rozpatrzonych pozytywnie. Klub z Radomyśla Wielkiego jako wielosekcyjny otrzyma dofinansowanie w kwocie 15 tys. zł (kluby jednosekcyjne otrzymają po 10 tys. zł).

– Przyznane pieniądze przeznaczymy na organizację obozu szkoleniowo-wypoczynkowego dla naszych podopiecznych oraz pracę trenerską z młodzieżą. W klubie działa sekcja lekkoatletyczna, piłki ręcznej i nożnej chłopców oraz dziewcząt.

 

Będziemy się starać, aby pieniądze trafiły proporcjonalnie do każdej sekcji – mówi Jacek Moskalczyk, gminny organizator sportu w Radomyślu Wielkim.

Dodajmy, że w związku z tak dużym zainteresowaniem programem, MSiT ogłosiło drugi nabór wniosków. Można je składać do 31 sierpnia br. Szczegółowe informacje o dodatkowym naborze znajdują się na www.msport.gov.pl w zakładce: Najczęściej Zadawane Pytania oraz w Biuletynie Informacji MSiT.

 

turystaonline.pl-Radomyśl-Wielki-880x440

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kolejne zwycięstwo Czeczeńców. Handball Stal Mielec – AZS Biała Podlaska 33:27 [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Smoczka Park MTB 2024 [MAPY]

Wiadomości Mielec

Nasi księża z medalami Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa