W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Sport

Ministerialna dotacja dla radomyskiego klubu

Kolejna rządowe dofinansowanie trafi do gminy Radomyśl Wielki. Tym razem będą to pieniądze z Ministerstwa Sportu i Turystyki dla UKS „Gryf” Radomyśl Wielki w ramach Programu KLUB.

Program ten jest skierowany do organizacji sportowych funkcjonujących na poziomie lokalnym. Finansowany jest z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej i wspiera wyłącznie te zadania, których uczestnikami są dzieci i młodzież do 18. roku życia.

 

Zainteresowanie tą nową forma dofinansowania w środowisku sportowym było ogromne. W ramach pierwszego naboru wpłynęło 3644 wniosków. O dotacje ubiegało się w sumie 2693 kluby jednosekcyjne i 951 wielosekcyjnych.

 

Swój akces zgłosił też Uczniowski Klub Sportowy „Gryf” działający przy Gimnazjum Publicznym im. JPII w Radomyślu Wielkim. Radomyska aplikacja znalazła się w gronie 1276 wniosków rozpatrzonych pozytywnie. Klub z Radomyśla Wielkiego jako wielosekcyjny otrzyma dofinansowanie w kwocie 15 tys. zł (kluby jednosekcyjne otrzymają po 10 tys. zł).

– Przyznane pieniądze przeznaczymy na organizację obozu szkoleniowo-wypoczynkowego dla naszych podopiecznych oraz pracę trenerską z młodzieżą. W klubie działa sekcja lekkoatletyczna, piłki ręcznej i nożnej chłopców oraz dziewcząt.

 

Będziemy się starać, aby pieniądze trafiły proporcjonalnie do każdej sekcji – mówi Jacek Moskalczyk, gminny organizator sportu w Radomyślu Wielkim.

Dodajmy, że w związku z tak dużym zainteresowaniem programem, MSiT ogłosiło drugi nabór wniosków. Można je składać do 31 sierpnia br. Szczegółowe informacje o dodatkowym naborze znajdują się na www.msport.gov.pl w zakładce: Najczęściej Zadawane Pytania oraz w Biuletynie Informacji MSiT.

 

turystaonline.pl-Radomyśl-Wielki-880x440

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa