W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia

Młodzieżowe organizacje antykomunistyczne zostaną upamiętnione w Mielcu!

W ścianę I Liceum Ogólnokształcącego zostanie wmurowana tablica pamiątkowa poświęcona młodzieżowym organizacjom antykomunistycznym „Stalowi Polacy” i „Wolność i Sprawiedliwość”.

Odsłonięcie pamiątkowej tablicy zaplanowano na piątek, 1 marca.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 13:00 od Mszy Świętej w Bazylice Mniejszej św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Następnie nastąpi przejście przed budynek I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu. To właśnie w ścianę szkoły, naprzeciwko Bazyliki, wmurowana zostanie tablica, której odsłonięcie i poświęcenie zaplanowano około godziny 14:10.

Ciąg dalszy uroczystości odbędzie się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Mielcu. Zaplanowano m.in. przedstawienie krótkiego rysu historycznego upamiętnianych organizacji antykomunistycznych oraz występ młodzieży szkolnej.

Organizatorami uroczystości są: Instytut Pamięci Narodowej, Starostwo Powiatowe w Mielcu oraz I Liceum Ogólnokształcące w Mielcu.


e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w Bibliotece w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Czy Mielec będzie unikalnym miejscem na mapie Polski?

Wiadomości Mielec

Jubileusz 100 lecia OSP w Sadkowej Górze

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa