20 sierpnia 2018, 2:44
Slider
Image default
  • Home
  • Sport
  • MMTS Kwidzyn na drodze mieleckiej Stali
Sport

MMTS Kwidzyn na drodze mieleckiej Stali

30. listopada 2016. Osłabiona Stal pojechała do Kwidzyna podłamana przegraną z Zagłębiem Lubin 23:28, a skazywani na pożarcie „Czeczeńcy” rozegrali mecz, który przez wielu został uznany za „spotkanie sezonu.”

Mielczanie dzięki heroicznej walce odnieśli zwycięstwo 26:25, a bramka Michała Chodary oraz świetny występ Michała Wypycha na długo zapadły w pamięci kibiców.
7. października 2017. Stal po porażkach z MKS-em Kalisz (27:30), PGE VIVE Kielce (22:39) i Zagłębiem Lubin (28:40) podejmuje na własnym parkiecie MMTS Kwidzyn.

Mielczanie ponownie zachwycają swoją grą i triumfują 37:32, co było początkiem serii zwycięstw, gdyż podopieczni Krzysztofa Lipki i Tomasza Sondeja w kolejnych tygodniach pokonali Wybrzeże Gdańsk (33:25) i Meble Wójcik Elbląg (36:20).
10. lutego 2018. Stal po czterech porażkach z rzędu jedzie do Kwidzyna…
Początek roku zdecydowanie nie układa się po myśli „Biało-Niebieskich”, którzy w pierwszej części sezonu zachwycali swoją grą i rundę kończyli na trzecim miejscu w grupie pomarańczowej.

Mielczanie niewątpliwie są w dołku, lecz historia pokazuje, że spotkania z MMTS-em zawsze były dla „Czeczeńców” czymś więcej niż meczem i to właśnie w tych pojedynkach potrafili wspiąć się na wyżyny swoich możliwości nawet wtedy, gdy wydawało się, że to niemożliwe.
MMTS w nowym roku mierzył się już z PGE VIVE Kielce (24:37), Spójnią Gdynia (32:22) i Chrobrym Głogów, z którym przegrał 28:31. Zdecydowanie sporym problemem dla trenera Macieja Mroczkowskiego jest brak Michała Szpery, Ignacego Bąka i Pawła Gendy, którzy w przerwie zimowej opuścili klub. Pomimo to w szeregach kwidzynian nadal występuje wielu znakomitych zawodników.

W sobotę na parkiet wybiegną więc zespoły borykające się z różnymi problemami. Mimo to możemy być pewni, że emocji nie zabraknie, gdyż Stal i MMTS na przestrzeni ostatnich lat zdołały nas już do tego przyzwyczaić!
MMTS Kwidzyn – SPR Stal Mielec, 10.02.1018, godz. 17:00, hala przy ulicy Wiejskiej 1A, Kwidzyn.

 

 

 

Slider

Zobacz też...

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zaloguj

Nie masz konta?Zarejestruj się tutaj
X

Rejestracja