W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Materiały video

Biblioteka Miejska – coś się skończyło, coś się zaczyna [FOTO, VIDEO]

Firma Baudziedzic Sp. z o.o. Spółka Komandytowa, jest Generalnym Wykonawcą zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa i rozbudowa Miejskiej Biblioteki Publicznej SCK przy ulicy Kusocińskiego 2 w Mielcu wraz z zagospodarowaniem terenu”.

Koszt realizacji I etapu (bez zagospodarowania terenu wokół obiektu)  wyniesie 20 441 369,99 zł brutto. Roboty mają zostać ukończone do połowy grudnia tego roku.

Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 w wysokości ok. 6 mln zł. To maksymalna możliwa do uzyskania kwota dofinansowania.

Historia planów przebudowy biblioteki ma już kilka lat. W 2015 r. miasto ogłosiło konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji rozbudowy placówki wraz z zagospodarowaniem przylegającego terenu. Wygrała koncepcja przygotowana przez pracownię architektoniczną z Nowego Sącza, głównym Projektantem jest Pan Konrad Loesh.

W zmodernizowanym budynku pojawi dwukondygnacyjna przestrzeń wystawiennicza zlokalizowana w holu, Centrum Informacji o Regionie, czytelnia czasopism bieżących, czytelnia naukowa, e-czytelnia, e-biblioteka, Kącik Dziecka oraz Strefa Nastolatka. Przewidziano również salę spotkań autorskich i artystycznych oraz kawiarnię z zapleczem.  Dzięki nadbudowie jednego piętra cały obiekt zwiększy swoją kubaturę, zyska nowoczesny wygląd i nowe funkcje.

Prace przewidziane do wykonania w I etapie przy współudziale dofinansowania obejmą tylko budynek modernizowanej biblioteki, natomiast zagospodarowanie terenu wyłącznie w bezpośrednim sąsiedztwie budynku. Realizacja szerszego zagospodarowania terenu parku wokół biblioteki wraz z budową parkingu na 85 samochodów planowana jest na kolejne lata. Możliwość pozyskania dofinansowania na tę część zadania jest na bieżąco monitorowana.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Mielca na dalsze zagospodarowanie terenu, zabezpieczono środki finansowe na ponad 4 mln złotych z terminem realizacji na 2020 rok.

Celem realizacji tej, od tak dawna oczekiwanej w naszym mieście, inwestycji jest dostosowanie biblioteki do wymogów współczesnych użytkowników, którzy cenią sobie m.in. nowe technologie, ale jednocześnie zachowanie kameralnego charakteru wypożyczalni i czytelni woluminów. Nowa biblioteka ma podnieść atrakcyjność kulturalną regionu i poprawić dostępność oferty kulturalnej dla mieszkańców miasta Mielca oraz innych gmin powiatu.

 

 

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=8hmwJAIc9z4&feature=youtu.be&w=925&h=520]

 

 

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Przez 9 lat był na wszystkich lekcjach w szkole

Wiadomości Mielec

Mielecka ortopedia poszerza ofertę [VIDEO]

Wiadomości Mielec

Jechał motocyklem pod prąd. Miał ponad 2 promile

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa