W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie

Modelarze uczcili 100 lat Niepodległości [FOTO]

Modelarze z Akademii Umiejętności Technicznych „Leonardo” działającej przy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu wzięli udział w świętowaniu setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.

W południe modelarze wystartowali rakietoplanami, które krążyły nad uczestnikami miejskich uroczystości podczas śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”, ciągnąc za sobą biało-czerwone smugi dymu.

Z kolei podczas popołudniowego biegu na mieleckich Bulwarach modelarze odpalili 100 biało-czerwonych rakiet, które zostały wcześniej wykonane przez uczniów z 10 mieleckich podstawówek: szkół numer 1, 2, 3, 6, 7, 8, 9, 11, 12 i 13. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy medal i dyplom.

– To była bardzo udana praktyczna lekcja patriotyzmu. Piękna pogoda, przyjazne Bulwary nad Wisłoką, radość dzieci, obecność rodziców i nauczycieli, fachowa pomoc ze strony naszych instruktorów, pamiątkowe medale – jednym słowem, było super. – mówi Zdzisław Nowakowski, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu.

 

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa