W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje

MPGK Mielec pomogło repatriantom z Kazachstanu

W mieszkaniu jest już nowa instalacja wodociągowa
 
 Repatrianci z Kazachstanu, którzy na otwarcie swojego nowego rozdziału życia, w Polsce, wybrali Mielec, mogą liczyć na pomoc nie tylko mieszkańców i władz samorządowych. Zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Mielcu zdecydował o wykonaniu w zdewastowanym mieszkaniu, jakie mają do dyspozycji repatrianci, całej instalacji wodociągowej.
 

 
 Los repatriantów z Kazachstanu, którzy osiedlili się w Mielcu w mieszkaniu nienadającym się do użytku poruszył całą mielecką społeczność, w tym także zarząd MPGK Mielec. – To prawda.
 
Doszliśmy do wniosku, że w dzisiejszych czasach, kiedy są już możliwości, by pomóc ludziom, którzy zdecydowali się tak gruntownie przebudować swoje życie i związać je z Mielcem, powinniśmy je wykorzystać. Mamy odpowiednie technologie, sprawdzone rozwiązania, doświadczonych i sumiennych pracowników, którzy zresztą chętnie zaangażowali się w akcję pomocy.
 
Uznałem, że nie można postąpić inaczej niż tylko zrobić dobry użytek z tego potencjału, aby pomóc ludziom w tak trudnym i stresującym położeniu – mówi Marek Bąbała, prezes MPGK.
 
Prace trwały kilka dni. – Wykonali je pracownicy Spółki z Zakładu Wodociągów. To pomoc naszym rodakom, którzy znaleźli się w swoim kraju, ale mimo wszystko w pewnym sensie w obcym miejscu, w którym nie mogliby liczyć na pomoc dalszej rodziny, wieloletnich sąsiadów, przyjaciół, czy kolegów.
 
Dało się to zorganizować tak, że my jako przedstawiciele lokalnej społeczności, zastąpiliśmy te więzi i wyciągnęliśmy do tej rodziny rękę. Miło nam, że zostało to ocenione jako potrzebne i cenne – mówi dyrektor ds. eksploatacyjno-technicznych MPGK, Wiesław Ciężadło.
 
 
 
747758399
 
 
 
e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa