W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Galerie Sport

Mundurowi strongmeni z Mielca wzięli udział w Drużynowych Zawodach Siłowo – Wytrzymałościowych [FOTO]

W sobotę w Tarnowie odbyły się pierwsze Drużynowe Zawody Siłowo-Wytrzymałościowe Służb Mundurowych. Mielecką jednostkę Policji reprezentowali sierż. szt. Marcin Borek, st. sierż. Piotr Kaszuba, st. sierż. Stanisław Jeż oraz st. post. Adrian Kosiorowski.

W ubiegłą sobotę na starcie niecodziennej, sportowej imprezy stawiło się 21 osiłków podzielonych na siedem 3-osobowych drużyn. Do rywalizacji przystąpiły drużyny reprezentujące Państwową Straż Pożarną z Tarnowa, tarnowską Służbę Więzienną wspieraną przez kolegę żołnierza, Oddziały Prewencji Policji w Krakowie, trzy zespoły reprezentujące KMP Tarnów oraz Komendę Powiatową Policji w Mielcu. Mielecką jednostkę Policji reprezentowali sierż.szt. Marcin Borek, st. sierż. Piotr Kaszuba, st. sierż. Stanisław Jeż oraz st. post. Adrian Kosiorowski. Wszyscy oni mieli jeden cel – powalczyć o Puchar Przewodniczącego NSZZP KMP Tarnów.

Organizatorzy przygotowali dla siłaczy w mundurach konkurencje, jak na mocarzy przystało:

  • przeciąganie radiowozu,
  • wyciskanie 80-kilogramowej belki,
  • spacer farmera z obciążeniem 140 kg,
  • martwy ciąg ze 160-kilogramowym obciążeniem,
  • wyciskanie nad głową belki ważącej 80 kg.,
  • wagę płaczu z ciężarem 25 kg.,

Nad prawidłowym i bezpiecznym przebiegiem rywalizacji czuwał gość specjalny i sędzia zawodów w jednej osobie Sławomir Rawiński – tarnowianin, wybitny sportowiec, wielokrotny i utytułowany uczestnik zawodów Strongmen, zdobywca pucharu Europy oraz pucharu Polski Strongmen, a obecnie zawodnik MMA.

Po rundzie kwalifikacyjnej, do finału przeszło 5 drużyn – wszystkie drużyny tarnowskich policjantów, Służba Więzienna&Wojsko Polskie i KPP Mielec. Po sportowej rywalizacji i walce o najwyższy stopień na podium zwyciężyła drużyna Służby Więziennej&Wojska. Drugie miejsce przypadło drużynie KMP w Tarnowie, trzecie – policjantom z komisariatu Tarnów-Zachód, czwarte zajęli funkcjonariusze z KPP Mielec, piąte zawodnicy z komisariatu Tarnów-Centrum. Na szóstym miejscu uplasowali się policjanci z OPP Kraków, a siódme miejsce przypadło drużynie strażaków.

Organizatorzy zapowiadają kolejną edycję imprezy za rok.

Zobacz też...

W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości