W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Inne i charytatywne Sport

Mundurowi w futsalu „Grali dla Frania” [FOTO]

W poniedziałek, 27 lutego 2023 r. w Hali Sportowej w Zarzeczu odbył się charytatywny Turniej Służb Mundurowych „Gramy dla Frania”. Franio Karaś ma 22 miesiące i choruje na SMA, aby wrócić do zdrowia potrzebuje 10 milionów złotych.


„Gramy dla Frania”, pod takim hasłem żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz służby mundurowe z Podkarpacia uczestniczyły w turnieju charytatywnym piłki nożnej w Zarzeczu.

Do akcji przyłączyli się: Brygada litewsko-polsko-ukraińska Litpolukrbrig, 20 Przemyska Brygada OT, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Komenda Wojewódzka Policji, Samodzielny Pododdział Kontrterrorystyczny Policji z Rzeszowa.

22-miesięczny Franek to synek kpr. Macieja Karasia, żołnierza 21 Dywizjonu Artylerii Przeciwlotniczej z Jarosławia (jednostka wchodzi w skład 21 Brygady Strzelców Podhalańskich). Niespełna dwuletni chłopiec zmaga się z ciężką chorobą: SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Tylko terapia genowa może uratować chłopca. Niestety potrzebna jest astronomiczna kwota, 10 milionów złotych. Na koncie Frania jest już prawie 5 milionów. W pomoc włączyli się mundurowi.

Turniej zorganizowany przez podkarpackich Terytorialsów, pozwolił wolontariuszom Frania Karasia uzbierać blisko 4 300 zł. Pieniądze w całości trafiły do rodziców dziecka. Do zbiórki dla Franka może dołączyć każdy. Informacji o akcji charytatywnej trzeba szukać na facebookowym koncie „Nigdy nie zostawiamy swoich – mundurowi w walce z SMA” oraz na stronie Fundacji Siepomaga.

Podczas charytatywnego turnieju w futsalu najlepsi okazali się piłkarze z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Drugie miejsce zajęła reprezentacja 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, a trzecie Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. Miejsca 4-8 zajęły kolejno reprezentacje: BiOSG, KWP w Rzeszowie, 20 PBOT, SPKP w Rzeszowie, Brygada litewsko-polsko- ukraińska Litpolukrbrig.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Bezpieczne Wakacje – działania policjantów

Wiadomości Mielec

Mali Rzeszowiacy na Jarmarku Ludowym

Wiadomości Mielec

Mielczanin Roku 2023 według czytelników Korso

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa