W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Imprezy masowe i koncerty Informacje Materiały video

Musical „Siostrzyczki” znowu na deskach SCK [VIDEO]

Musical „Siostrzyczki” powraca na deski sali widowiskowej Domu Kultury SCK. Wraca z charytatywną misją pomocy dla Oliwii.

„Siostrzyczki” wracają, by pomóc

Reżyserka i choreografka musicalu Anna Leszkiewicz i musicalowa ekipa Domu Kultury SCK zapraszają serdecznie na  dwa koncerty zaplanowane na 18 października o godz. 18 i 20. Przed, po, a nawet w trakcie 2 niedzielnych spektakli, odbędzie się zbiórka datków na operację i rehabilitację 20-letniej Oliwii, która od czterech lat walczy o przywrócenie sprawności ręki.

Oliwia Fila ma 20 lat i mieszka w Mielcu. Gdy miała 16 lat, podczas ćwiczeń z samoobrony doznała bardzo poważnej kontuzji ręki.

W ciągu ostatnich 4 lat mielczanka przeszła trzy operacje i jest w ciągłym trybie rehabilitacyjnym. Musiała zmienić plany na przyszłość. Jej marzenia o studiach w akademii wojskowej i pracy w służbach mundurowych legły w gruzach. Uszkodzenie ręki okazało się bardziej skomplikowane niż wydawało się na początku. Rodzina Oliwii zwróciła się o diagnozę do międzynarodowego autorytetu z chirurgii ręki i jednego z najlepszych specjalistów z tej dziedziny w Europie. Profesor potwierdził diagnozę, że Oliwia potrzebuje jak najszybciej czwartej operacji, aby zatrzymać postępujące dolegliwości (brak czucia w palcach, bolące mikro skurcze dłoni, uciążliwe drętwienie i powolny zanik mięśni). Dodatkowo lekarz podejrzewa chorobę CRPS, która niesie dodatkowe zagrożenie. Oliwię czeka więc operacja i kolejne miesiące rehabilitacji.

Trzy wcześniejsze zabiegi i  lata rehabilitacji były wielkim obciążeniem nie tylko psychicznym, ale też finansowym, zwłaszcza że rodzice Oliwii finansowali prywatną rehabilitację córki, licząc na lepsze efekty w dążeniu do odzyskania sprawności. Także czwarty zabieg ma przeprowadzić specjalista w prywatnej klinice w Krakowie. To kolejny wydatek, na który rodzina Oliwii musi uzbierać pieniądze. 

Z pomocą zgłosiła się cała ekipa musicalowa! Mamy nadzieję, że także publiczność koncertowa dołączy do zbiórki. 

Rezerwacje biletów (w cenie 12 zł) już od niedzieli, 4 października, w kasie kina „Galaktyka” tylko TELEFONICZNIE pod numerami: 17 787 50 16 lub 17 586 20 21.

Bilety z rezerwacji telefonicznych odbierać można od 15 października w kasie kina „Galaktyka” (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

Zapraszamy!

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kilkudniowy kurs doskonalący dla Ratowników Medycznych

Wiadomości Mielec

Tragedia na ulicy Legionów

Wiadomości Mielec

Rowerzyści po potrąceniach odwiezieni do szpitala

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa