W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
EsteticDent Dentysta Mielec
fratelli
Image default
Galerie Informacje Kultura i nauka Materiały video

Na Osiedlu powstała nowa łąka kwietna [FOTO, VIDEO]

Tegoroczny pierwszy dzień wiosny w Mielcu przyniósł założenie pierwszej w centrum naszego miasta łąki kwietnej powstałej na publicznym zieleńcu przy skrzyżowaniu ulic Jagiellończyka i Kusocińskiego.

Z tej okazji zorganizowane zostały warsztaty na temat zakładania łąk kwietnych i ich znaczenia i funkcji w miejskim ekosystemie w których oprócz m.in. pracowników Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami oraz Referatu Zieleni udział wzięła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Mielcu, radne Rady Miejskiej Mirosława Jakubowska i Magdalena Weryńska-Zarzecka (jako inicjatorki pomysłu założenia łąki kwietnej na tym terenie), przewodnicząca  Rady Osiedla Kusocińskiego Natalia Kacała, a także Pierwszy Zastępca Prezydenta Miasta Mielca  Paweł Pazdan.

Warsztaty organizowane przez Gminę Miejską Mielec poprowadził Karol Podyma, właściciel firmy Łąki Kwietne, wybrany wykonawca posiadający bogate doświadczenie w realizacji  tego typu przedsięwzięć w Polsce.

Założona została łąka o powierzchni ponad około 300 m2 wraz z przyległymi trawnikami. Grunt pod wysiew został przygotowany jesienią ubiegłego roku. W obsianiu terenu dwoma mieszankami nasion  różnych rodzajów czynny udział wzięli uczestnicy warsztatów pod czujnym okiem pracowników firmy Łąki Kwietne.

Założenie niewielkiej enklawy łąkowej w centrum naszego miasta to pilotażowy program, który może być początkiem nowej jakości zieleni w przestrzeni miejskiej i jedną z pierwszych inwestycji w błękitno-zieloną infrastrukturę  dla ochrony wody i klimatu.

Warsztaty terenowe dotyczące wysiewu łąki kwietnej to jeden z etapów realizacji małej inwestycji,  zgodnie z porozumieniem  zawartym pomiędzy Gminą Miejską Mielec, a IRMIR dla przedsięwzięcie pn.: „ZAŁOŻENIE ŁĄKI KWIETNEJ I TRAWNIKÓW W RAMACH REALIZACJI MAŁEJ INWESTYCJI w błękitno-zieloną infrastrukturę w „Programie kaskadowych szkoleń dla pracowników samorządów terytorialnych w zakresie projektowania i gospodarowania zielenią w miastach”, dofinansowanego ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu priorytetowego nr. 5.5 „Edukacja ekologiczna”.

ŁĄKA KWIETNA – NOWA JAKOŚĆ ZIELENI W PRZESTRZENI MIEJSKIEJ
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Makbet według rudzian

Wiadomości Mielec

Uczniowie na spływie kajakowym Wisłoką [FOTO]

Wiadomości Mielec

Sport w Mielcu – oczami dziecka [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa