W Cieniu Jupiterów Mielec
Dentysta Mielec
fratelli
EsteticDent Dentysta Mielec
Image default
Informacje Przestępstwa, skandale, afery Wypadki, wykroczenia, pożary, powodzie...

Nad jeziorem Tarnobrzeskim pijany obywatel Uzbekistanu uciekał samochodem przed policją

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniemu kierowcy chevroleta, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami.

Podczas ucieczki mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na chodnik i uszkodził dwa stojące na parkingu samochody osobowe. 33-latek był nietrzeźwy, miał blisko promil alkoholu w organizmie.

W sobotę w nocy, policyjny patrol, pełniący służbę nad Jeziorem Tarnobrzeskim zwrócił uwagę na pojazd marki Chevrolet. Samochód poruszał się z włączonymi światłami przeciwmgłowymi, a w tym czasie widoczność była dostatecznie dobra. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli drogowej.

Kierujący zignorował polecenie do zatrzymania się, przyspieszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg. Mimo podawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący chevroletem nie zatrzymywał się i uciekał w kierunku miasta. Prowadząc szaleńczą jazdę ulicami Tarnobrzega, popełnił szereg wykroczeń. Podczas ucieczki, w obszarze zabudowanym, pędził z prędkością 140 km/h. 

Chevrolet dojechał do ul. Dekutowskiego, wówczas kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i doprowadził do uszkodzenia dwóch zaparkowanych pojazdów – alfy romeo i nissana.

Policjanci zatrzymali kierowcę. Nic mu się nie stało. Okazał się nim 33-letni obywatel Uzbekistanu. Mężczyzna był pijany. Badanie urządzeniem wykazało 0,55 promila alkoholu w  jego organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Został przesłuchany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw. Teraz o jego losie będzie decydował sąd.

Przypominamy:

Kierowca, który świadomie zmusi policjantów do pościgu i chcąc uciec, nie zatrzyma się mimo stosowania sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd w takim przypadku może orzec zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Ważne kroki po rozmowie kwalifikacyjnej: podziękowanie i kontynuacja

Wiadomości Mielec

Odpowie za posiadanie narkotyków

Wiadomości Mielec

Mistrzostwa Pierogowe w Górkach [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa