23 września 2019 (poniedziałek) - 16:41
NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW, TRENERÓW I DZIAŁACZY SPORTOWYCH ROZDAN
NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW, TRENERÓW I DZIAŁACZY SPORTOWYCH ROZDAN
NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW, TRENERÓW I DZIAŁACZY SPORTOWYCH ROZDAN
Informacje Sport

NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW, TRENERÓW I DZIAŁACZY SPORTOWYCH ROZDAN

Prezydent Daniel Kozdęba wręczył doroczne wyróżnienia dla przedstawicieli mieleckiego sportu. Uroczystość odbyła się w czwartek 11 lutego w Dworku Oborskich. W tym roku za swoje sukcesy wyróżniono ponad 50 osób. W sposób szczególny wyróżniono pana Edwarda Kazimierskiego za działalność społeczną na rzecz upamiętnienia historii największych sukcesów FKS Stal Mielec

Wyróżnienia prezydenta trafiły w tym roku do lekkoatletów, modelarzy, pływaków, siatkarek, karateków, szermierzy. Na wstępnie spotkania prezydent Daniel Kozdęba zaznaczył,
że sport jest istotną dziedziną życia miasta. – Ostatnio zapoznałem się, z bardzo ciekawym opracowaniem, które określa, że kraje, które mają bardzo wysoki stopień rozwoju kładą wysoki nacisk na inwestycję w człowieka. Tutaj chodzi przede wszystkim na inwestycje w sport. Widzę, że nasze środowisko sportowe bardzo się rozwija i cieszy mnie to. Pragnę podkreślić, że w tym roku chcemy przygotować strategię rozwoju mieleckiego sportu. Ostatnio w magistracie odbyło się już pierwsze spotkanie robocze w tej sprawie – powiedział na spotkaniu ze sportowcami prezydent Daniel Kozdęba.

Prezydent zaznaczył także, że chce jeszcze bardziej zintegrować środowisko mieleckiego sportu. Przypomniał, że właśnie po to w magistracie powstało biuro rekreacji i sportu, którego zadaniem jest m.in. współpraca ze wszystkimi klubami sportowymi działającymi na terenie miasta. – W tej chwili kluby sportowe zapraszane są m. in. do prac nad algorytmem finansowania działań sportowych w mieście – dodaje prezydent Daniel Kozdęba

Nagrodzeni:

Lekkoatletyka

  • Raś Wiktoria – I miejsce w chodzie na 3000 m na Mistrzostwach Polski Młodzików (27.09.2015 r. Radom)
  • Mądra Julia – II miejsce w chodzie na 3000 m na Mistrzostwach Polski Młodzików (27.09.2015 r. Radom)
  • Jacher Piotr – III miejsce w chodzie na 5000 m na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów
    i Juniorów Młodszych (13.02.2015 r. Radom)
  • Zdziebło Katarzyna – I miejsce w chodzie na 10000 m na Mistrzostwach Polski Juniorów (29.06.2015 r. Biała Podlaska), I miejsce w chodzie na 20 km na Mistrzostwach Polski Juniorów (29.08.2015 r. Gdańsk), I miejsce w chodzie na 3000 m na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych (13.02.2015 r. Toruń), III miejsce w chodzie na 3000 m na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów (22.02.2015 r. Toruń)
  • Janusz Sebastian – III miejsce w rzucie młotem na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (05.09.2015 r. Białystok)
  • Augustyn Rafał – I miejsce w chodzie na 50 km na Mistrzostwach Polski Seniorów (21.03.2015 r. Dudince), II miejsce w chodzie na 5000 km na Halowych Mistrzostwach Polski Seniorów (22.02.2015 r. Toruń), III miejsce w chodzie na 20 km na Mistrzostwach Polski Seniorów (19.07.2015 r. Kraków)

Modelarstwo

  • Koszelski Jacek – II miejsce w kategorii makiet S7, II miejsce w kategorii makiet wysokościowych S5B na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Juniorów (13-14.06.2015 r. Lisie Katy k/Grudziądza)
  • Halaburda Eryk – III miejsce w kategorii rakietoplanów zdalnie sterowanych S8D na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Juniorów (13-14.06.2015 r. Lisie Kąty k/Grudziądza)
  • Żurawski Przemysław – I miejsce w kategorii makiet wysokościowych S5B, II miejsce w kategorii rakiet wysokościowych S1A (13-14.06.2015 r. Lisie Kąty k/Grudziądza)
  • Rusinowski Andrzej – III miejsce w kategorii makiet S7 na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Juniorów (13-14.06.2015 r. Lisie Kąty k/Grudziądza)
  • Kaźmierski Bartosz – II miejsce w kategorii rakietoplanów zdalnie sterowanych S8E/P (srebrny medal wywalczył będąc juniorem!) na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Seniorów
    (13-14.06.2015 r. Lisie Kąty k/Grudziądza), III miejsce w kategorii modeli AeroMusicals F3P-AFM,
    III miejsce w kategorii modeli do akrobacji precyzyjnej F3P na Mistrzostwach Polski Halowych Modeli Akrobacyjnych AeroMusicals (07-08.02.2015 r. Warszawa)
  • Skop Mateusz – III miejsce w kategorii makiet wysokościowych S5C na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Seniorów (13-14.06.2015 r. Lisie Kąty k/Grudziądza)
  • Grzegorz Goryczka – II miejsce w kategorii makiet wysokościowychS5C, II miejsce w kategorii makiet S7 na Mistrzostwach Polski Modeli Kosmicznych dla Seniorów – DATA!
  • Krężel Michał – wicemistrz Polski Juniorów Młodszych (do 16-stu lat) w klasie F1H, modele szybowców swobodnie latających „Małe Formy” (04.07.2015 r. Krosno)
  • Burek Edward – III miejsce w klasie F1C; modele z napędem silnikowym (26.09.2015 r. Turbia k/Stalowej Woli)

Pływanie

  • Cerlich Maksymilian – brązowy medal Zimowych Mistrzostw Polski juniorów (14 lat) na 200 m stylem zmiennym (06-08.03.2015 r. Ostrowiec Świętokrzyski)
  • Litwin Andrea – brązowy medal Letnich Mistrzostw Polski juniorów (14 lat) na 200 m stylem motylkowym w Olsztynie (03-05.07.2015 r. Olsztyn)

Siatkówka

  • Karolina Kulpa
  • Laura Duszkiewicz
  • Kinga Salach
  • Katarzyna Chrabąszcz
  • Liwia Działowska
  • Weronika Nycek
  • Julia Turczyn
  • Nicola Szwaja
  • Alicja Wrażeń
  • Aleksandra Kędra
  • Julia Bogdan

za zajęcie II miejsca na Mistrzostwach Polski w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (28-31.05.2015 r. Głuchołazy)

Tenis ziemny

  • Aleksander Tor – I miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski (28.02-04.03.2015 r. Chorzów),
    I miejsce na Mistrzostwach Polski (12-17.09.2015 r. Toruń)

Karate

  • Borek Dawid – II miejsce w kategorii 11-12 lat 37 kg na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 16 Polskiej Federacji Karate Kyokushin (28.11.2015 r. Międzyzdroje)
  • Kielak Maciej – I miejsce w kata w kategorii juniorów w Shorin Ryu Karate (13.06.2015 r. Garwolin) , II miejsce drużynowo w kata kumiwaza juniorów (13.06.2015 Garwolin)
  • Czepiel Maciej – II miejsce drużynowo w kata kumiwaza juniorów (13.06.2015 r. Garwolin)
  • Wanatowicz Jan – II miejsce drużynowo w kata kumiwaza juniorów (13.06.2015 r. Garwolin)

Szermierka

  • Wojciech Lubieniecki – I miejsce OOM mistrz Polski Kadetów w Szpadzie (05.05.2015 r. Oborniki Śląskie)
  • Stanisław Dziura – I miejsce MP Dzieci w Szpadzie (30-31 .05.2015 r. Knurów)
  • Dawid Madura – III miejsce w MP Dzieci w Szpadzie dzieci (30-31.05.2015 r. Knurów)
  • Urban Karol – III miejsce na OOM drużynowo w Szpadzie (05-06.05.2015 r. Oborniki Śląskie)
  • Piłat Mateusz – III miejsce na OOM drużynowo w Szpadzie (05-06.2015 r. Oborniki Śląskie )
  • Ćwięka Wojciech – III miejsce na OOM drużynowo w Szpadzie (05-06.2015 r. Oborniki Śląskie)
  • Gwizdak Bartłomiej – III miejsce na OOM drużynowo w Szpadzie (05-06.2015 r. Oborniki Śląskie)
  • Urban Piotr – II miejsce na Igrzyskach Dzieci na Mistrzostwach Polski w szpadzie (01.06.2014 r. Knurów)
  • Urban Paweł – III miejsce na Igrzyskach Dzieci na Mistrzostwach Polski w szpadzie (01.06.2014 r. Knurów)
  • Tarachanowicz Szymon – III miejsce na Igrzyskach Dzieci na Mistrzostwach Polski w szpadzie (01.06.2014 r. Knurów)

Speedcubing

  • Kipa Jakub – Mistrz Polski w feecie Gadńsk 10-11.10.2015 , Zdobywca Pucharu Polski
    w konkurenci 3×3 finał 10-11.10.2015 Gdańsk

Bowling

  • Patryk Jaszcz – Indywidualny Mistrz Świata Olimpiad Specjalnych w Los Angeles w bowlingu

Jak co roku władze Mielca wręczyły także wyróżnienia działaczom i trenerom.

Wyróżnieni działacze i trenerzy:

  • Jakubowski Ryszard   – Trener LA LKS Mielec za działalność społeczną – treningi ze sportowcami niepełnosprawnymi , przygotowywanie niepełnosprawnych sportowców do Olimpiad Specjalnych, oraz pomoc w organizacji Olimpiad Specjalnych
  • Wolski Andrzej – V-ce Prezes i Trener Karate Kyokushin Saicha za działalność społeczną w karate oraz upowszechnianie idei zdrowego stylu życia wśród mieszkańców Mielca
  • Stryjski Grzegorz – Prezes Automobilklubu Mieleckiego za działalność społeczną w szczególności
    za popularyzowanie idei ratownictwa wśród dzieci i młodzieży Mielca
  • Cetnar Beata – Prezes i Trener UKS „6” Mielec za działalność społeczną w UKS „6” Mielec
  • Orłowski Jacek – Członek Zarządu FKS Stal Mielec za działalność społeczną w piłce nożnej
  • Joanna Rusek – Nauczyciel SP 6 i Trener UKS Ikar za działalność trenerską w MKS Ikar Mielec oraz krzewienie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży Mielca
  • Skowron Tomasz – Prezes , Trener i Zawodnik Klub Futsalu Mielec za działalność społeczną

Nagroda specjalna dla Pana Edward Kazimierskiego – za działalność społeczną na rzecz upamiętnienia historii oraz największych sukcesów FKS Stal Mielec .

Anna Karwacka
Kierownik BPI UM

NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW, TRENERÓW I DZIAŁACZY SPORTOWYCH ROZDAN  NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW, TRENERÓW I DZIAŁACZY SPORTOWYCH ROZDAN  NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW, TRENERÓW I DZIAŁACZY SPORTOWYCH ROZDAN  NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW, TRENERÓW I DZIAŁACZY SPORTOWYCH ROZDAN  NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW, TRENERÓW I DZIAŁACZY SPORTOWYCH ROZDAN

NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW, TRENERÓW I DZIAŁACZY SPORTOWYCH ROZDAN
NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW, TRENERÓW I DZIAŁACZY SPORTOWYCH ROZDAN
NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW, TRENERÓW I DZIAŁACZY SPORTOWYCH ROZDAN

Zobacz też...

Mielec: Informacje, Relacje, Wiadomości, Wydarzenia, Ogłoszenia, Nowości