W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Informacje Relacje z wydarzeń Sport

Najlepsze boisko w gminie

W sobotę, 18 września, miało miejsce oficjalne oddanie do użytku zmodernizowanego boiska piłkarskiego w Partyni. Nowa płyta powstała dzięki staraniom lokalnych działaczy oraz finansowemu wsparciu gminy i sponsorów.

Boisko piłkarskie w Partyni znajduje się w centrum wsi, przy szkole podstawowej. Korzystają z niego dzieci w wieku szkolnym, zawodnicy klubu Sokół występującego w Powiatowej Amatorskiej Lidze Piłkarskiej i pozostali mieszkańcy wsi. – Decyzja o modernizacji podyktowana była złym stanem nawierzchni boiska. Płyta była nierówna. Do tego doszedł problem z kretami, które upodobały sobie okolice stadionu, tworząc na płycie kretowiska – wyjaśnia Stanisław Lonczak, z-ca burmistrza Radomyśla Wielkiego.

W ramach inwestycji została więc zdjęta wierzchnia warstwa boiska. Zainstalowana została siatka, której zadaniem jest powstrzymanie kretów przed ryciem i usypywaniem kopców. Nawieziono dobrej jakości ziemi, dzięki czemu trawa mogła się dobrze ukorzenić. Boisko zostało na nowo wyprofilowane. Dodatkowo między boiskiem piłkarskim, a asfaltowym boiskiem wielofunkcyjnym, gdzie dotychczas gromadziła się woda, wykonany został drenaż. – Partynia to usportowiona miejscowość z długimi tradycjami piłkarskimi. Była więc to inwestycja wyczekiwana. Z niecierpliwością czekały na nią dzieci szkolne i zawodnicy Sokoła. Z budżetu gminy na to zadanie wydatkowaliśmy 32,6 tys. zł. Do tego doszły jeszcze datki od sponsorów, za które zakupiona została siatka chroniąca płytę boiska przed kretami. Śmiem twierdzić, że po modernizacji jest to najlepsza płyta piłkarska na terenie gminy Radomyśl Wielki – dodaje Stanisław Lonczak.

W sobotnie popołudnie odnowione boisko poświęcił ks. Wiesław Nowak, proboszcz parafii w Zgórsku. Oficjalnego otarcia poprzez przecięcie wstęgi dokonali m.in. Stanisław Lonczak – z-ca burmistrza Radomyśla Wielkiego, Jan Miękoś – przewodniczący rady miejskiej, Władysław Oleksiak – radny gminny i sponsor. Podziękowania ze strony działaczy klubowych i szkoły trafiły na ręce sponsorów, którzy wsparli przedsięwzięcie. Trafiły one do firm: Targum, Geyer&Hosaja, SUW Partynia, MP Dubiel Mirosław Paweł, WS Konstrukcje w Partyni, Olmet. Z kolei burmistrz Józef Rybiński skierował specjalne podziękowania dla Jana Kiliana i Krzysztofa Palacza za zaangażowanie w remont stadionu, a także w rozwój piłki nożnej w Partyni.

Jako pierwsi na odnowionym boisku zagrali uczniowie z Partyni z dorosłymi. Wygrała młodzież 4:2. Z kolei w niedzielę na wyremontowanym stadionie udanie zadebiutowali piłkarze LKS Sokół, którzy pokonali Janovię Janowiec 5:2.

Krzysztof Babiarz (UM w Radomyślu Wielkim)

dsc_0033

partynia_oddanie_boiska-3

e-leclerc-mielec
Navi

Zobacz też...

Zostaw komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa