W Cieniu Jupiterów Mielec
Image default
Przestępstwa, skandale, afery

Narkotyki i dopalacze zabijają – kampania profilaktyczno – edukacyjna

Policjanci kontynuują spotkania w ramach kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

W bieżącym tygodniu mieleccy funkcjonariusze spotkali się z dziećmi i młodzieżą w Szkole Podstawowej w Wampierzowie, Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu oraz w Niepublicznej Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Mielcu.

Kampania organizowana jest przez MSWiA w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020”.

Mielecka inauguracja kampanii o charakterze edukacyjno-profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają” odbyła się 2 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 2 w Mielcu. Tam funkcjonariusze we współpracy z Poradnią Uzależnień i Współuzależnień w Przecławiu, zorganizowali spotkanie w którym udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Więcej o spotkaniu inauguracyjnym można przeczytać tutaj.

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i nowych narkotyków, tzw. dopalaczy, w tym konsekwencji zarówno zdrowotnych, prawnych, jak i społecznych uzależnienia. Jednym z istotnych elementów tego przedsięwzięcia jest prezentowany spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii oraz jej hasła przewodniego.

Istotą działań jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej zagrożeń związanych z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Mieleccy policjanci kontynuują działania w ramach kampanii podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą na terenie całego powiatu. W bieżącym tygodniu policjanci przeprowadzili spotkania w Szkole Podstawowej w Wampierzowie, Szkole Podstawowej nr 2 w Mielcu oraz w Niepublicznej Szkole Podstawowej Mistrzostwa Sportowego w Mielcu.

Policjanci zapraszają uczniów i nauczycieli do włączania się w działania w ramach kampanii, która trwa do 31 grudnia 2019 roku.

Zobacz też...

1 Komentarzy

PiotrekP 16 czerwca 2019 (niedziela) at 17:44

Szczerze mówiąc, z tego co słyszałem to dopalacze są o wiele gorsze czasami niż sam narkotyk. Był jakiś program na ten temat. Dobrze, że są takie kampanie, które mają na celu uświadomić młodych o zagrożeniu zdrowia jakie niosą czy to narkotyki czy też dopalacze.

Odpowiedz

Zostaw komentarz