W Cieniu Jupiterów Mielec
Paliwa Mielec Zbiorniki
Paliwa Mielec
fratelli
Image default
Galerie Imprezy masowe i koncerty Inne i charytatywne Materiały video Wywiady

Nazywam się Miliard/ One Billion Rising Mielec [FOTO, VIDEO]

Dzisiaj 17 lutego 2020 roku na Placu Armii Krajowej mielczanie po raz drugi zatańczyli przeciwko przemocy wobec kobiet, przyłączając się tym samym do ogólnoświatowej kampanii społecznej „One Billion Rising”.

Polska bierze udział w tej akcji od samego początku jej istnienia, czyli od 2013 roku i nosi nazwę „Nazywam się Miliard”. Od dwóch lat głównym hasłem kampanii jest „Tylko TAK oznacza zgodę”. W tym roku udział w akcji zgłosiło ponad 100 polskich miast! Po raz pierwszy przedstawicielki kobiet zatańczyły w Senacie.

Organizatorem „Nazywam się Miliard Mielec” jest Prezydent Miasta Mielca, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu. Dzisiaj, wspólnie z mieszkańcami zatańczyli m.in. Wiceprezydent Miasta Mielca Adriana Miłoś, Dyrektor SCK w Mielcu Joanna Kruszyńska, Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Agata Ćwięka a także ksiądz Bartłomiej Musiał z Parafii MBNP w Mielcu. Nie zabrakło również przedstawicieli organizacji pozarządowych.
Wspólnym mianownikiem od początku istnienia akcji na całym świecie jest taniec.

Jest to wyraz wsparcia i solidarności z ofiarami przemocy. To forma sprzeciwu wobec społecznego przyzwolenia, bierności i obojętności wobec aktów przemocy. Organizatorzy kampanii podkreślają, że ciągle potrzebna jest praca nad systemowym wsparciem dla ofiar i przeciwdziałaniem samej przemocy wobec kobiet.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Dzień Otwarty Oddziałów Ginekologiczno-Położniczego i Noworodkowego Szpitala Specjalistycznego [FOTO]

Wiadomości Mielec

Młodzi piłkarze Stali Mielec na turnieju we Włoszech [FOTO]

Wiadomości Mielec

Igrzyska Młodzieży Szkolnej [FOTO]

Wiadomości Mielec

2 komentarze

jurek 17 lutego 2020 (poniedziałek) at 20:46

Aktyw lewacki szerzy ideologię. Dobrze, że dzieci nie wykorzystywali jak ostatnio.

Odpowiedz
jurek 17 lutego 2020 (poniedziałek) at 20:47

Aktywistki marksistowskie szerzą ideologię. Dobrze, że dzieci nie wykorzystywali jak ostatnio.

Odpowiedz

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa