W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Historia Informacje Materiały video Wywiady

Niedokończone Msze Wołyńskie [VIDEO]

Dziś w niedzielę, 15 maja 2022 roku, w Parafii Ducha Świętego w Mielcu, odbędzie się wydarzenie historyczno – społeczno – kulturalne upamiętniające 79-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej (Galicji Wschodniej) i na Lubelszczyźnie.


Organizatorami wydarzenia historyczno – społeczno – kulturalnego w Mielcu są: Parafia pod wezwaniem Ducha Świętego w Mielcu, Urząd Miasta Mielec, Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresów im. red. ppor. Lubomira Radłowskiego w Rzeszowie.
Moderatorem organizacyjnym wydarzenia jest prof. dr Adam Kulczycki, prezes Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresów im. red. ppor. Lubomira Radłowskiego w Rzeszowie.

Na wydarzenie złożą się:
Parafia pod wezwaniem Ducha Świętego w Mielcu (w kościół dolny)


* Wernisaż wystawy „Niedokończone Msze Wołyńskie. Martyrologium duchowieństwa wołyńskiego – ofiar zbrodni nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej” (wystawa została przygotowana przez: Instytut Pamięci Narodowej – Oddział w Lublinie, Ośrodek Badań Wschodnioeuropejskich – Centrum UCRAINICUM oraz Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Lublinie ).
* Prelekcja prof. dr. Adama Kulczyckiego – wykładowcy akademickiego; działacza i publicysty kresowego na temat: „Wołyń’43: Walka o pamięć – walka Polskę. W 79-rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na Polakach, na Wołyniu, w Małopolsce Wschodniej (Galicji Wschodniej) i na Lubelszczyźnie”.

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Spędź wakacje z wojskiem

Wiadomości Mielec

Tegoroczne święto Policji w Parku Oborskich [FOTO, VIDEO]

Wiadomości Mielec

Humanizacja zwierząt domowych: to moda czy norma?

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa