W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Nowa sala gimnastyczna dla II Liceum Ogólnokształcącego

Inwestycja na rzecz aktywności i rozwoju uczniów. Przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika powstanie nowoczesna sala gimnastyczna. Ma ona powstać w miejscu gdzie obecnie zlokalizowane są asfaltowe boiska do gier zespołowych.

Ta inwestycja ma na celu stworzenie lepszych warunków dla uczniów, zarówno pod względem nauki, jak i aktywności fizycznej.

Minął właśnie termin składania ofert na wykonanie tego obiektu. Do starostwa wpłynęło aż 11 ofert.

Na wykonanie zadania pozyskano środki z programu Polski Ład w wysokości 11 mln pln. Całość inwestycji oszacowano na kwotę blisko 16 mlm pln. 

-Inwestycja ta jest bardzo ważnym krokiem na rzecz fizycznego rozwoju uczniów i poprawy jakości edukacji w Mielcu – powiedział Andrzej Bryła, Wicestarosta Mielecki. -Cieszymy się, że II LO otrzyma nowoczesną salę gimnastyczną, która spełni oczekiwania zarówno uczniów, jak i nauczycieli. 

O nowej sali gimnastycznej

1. powierzchnia użytkowa: nowy obiekt będzie miał około 1900 m² powierzchni użytkowej;

2. wysokość hali: minimum 7 metrów, aby umożliwić odbywanie zawodów sportowych na poziomie krajowym;

3. funkcjonalność: sala sportowa będzie służyć nie tylko do ćwiczeń i gier zespołowych, ale także do wystawiania przedstawień teatralnych czy organizowania innych imprez rozrywkowych;

4. widownia: na około 260 miejsc siedzących;

5. trybuny wysuwane: przy sali gimnastycznej znajdą się miejsca na trybuny wysuwane dla około 90 widzów;

6. podział sali: możliwość podzielenia sali na trzy części, z których każda może pomieścić małe boisko do gry w koszykówkę.

Dlaczego to ważne?

1/ Lepsze warunki edukacyjne: nowa sala gimnastyczna pozwoli na organizację lekcji w bardziej przestronnym i nowoczesnym otoczeniu.

2/ Rozwój sportowy: uczniowie będą mieli dostęp do profesjonalnej przestrzeni do ćwiczeń, co może przyczynić się do ich rozwoju sportowego.

3/ Imprezy szkolne : sala będzie miejscem nie tylko dla zajęć lekcyjnych, ale także dla różnych wydarzeń szkolnych.

Według przyjętego przez starostwo harmonogramu roboty budowlane winny rozpocząć się w czerwcu bieżącego roku. Inwestycja ma być oddana do użytkowania pod koniec przyszłego roku. Nie wykluczone, że będzie to jednak początek roku szkolnego 2025/2026.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Tydzień Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Podleszanach

Wiadomości Mielec

Kontrolę autokaru turystycznego może zgłosić każdy [FOTO]

Wiadomości Mielec

Dla mojej najpiękniejszej Mamy – koncert [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa