W Cieniu Jupiterów Mielec
Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Spotkanie z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim

W ramach współpracy z Kuratorami Służby Sądowej, wykonującymi Orzeczenia w Sprawach Rodzinnych i Nieletnich w Mielcu, odbyło się spotkanie profilaktyczne z nieletnimi w Ośrodku Kuratorskim nr 1, mieszczącym się przy ul. Biernackiego 1 w Mielcu.

Spotkanie przeprowadziła asp. Magdalena Skulimowska. Nieletni, którzy dopuszczali się zachowań świadczących o demoralizacji bądź dopuścili się czynów karalnych, wobec których Sąd Rodzinny zastosował środek wychowawczy w postaci skierowania do ośrodka kuratorskiego, odbyli spotkanie profilaktyczne z policjantką mieleckiej komendy asp. Magdalena Skulimowską.

Funkcjonariuszka poruszyła kwestię bezwzględnego stosowania się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie w społeczeństwie. Policjantka mówiła o odpowiedzialności prawnej nieletnich, agresji i przemocy wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasadach zachowania się w szkole i poza nią.

W trakcie spotkania omówiono zagrożenia internetowe, niebezpieczne treści i kontakty jakie możemy spotkać w sieci, konsekwencje prawne niewłaściwych zachowań. Uczniowie podczas spotkania dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą zetknąć się podczas korzystania z Internetu tj.

  • kontakt z niebezpiecznymi treściami;
  • kontakt z niebezpiecznymi osobami;
  • z przemocą rówieśniczą (cyberprzemoc);
  • uzależnienie od Internetu.

Nieletni aktywnie brali udział w spotkaniu, zadając szereg pytań w kwestii poruszanych podczas spotkania tematów.

e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

  ” Ostry dyżur literacki „. Warsztaty Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO

Wiadomości Mielec

10 lat – Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła [FOTO]

Wiadomości Mielec

„Na językach” – Konkursu Piosenki Obcojęzycznej [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa