W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Informacje

Nowe inwestycje drogowe w Mielcu

W ubiegłym tygodniu rząd ogłosił  wyniki kolejnego naboru wniosków w ósmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Jak już informowaliśmy miasto Mielec otrzymało dofinansowanie do budowy hali sportowo-widowiskowej z zapleczem i niezbędną infrastrukturą techniczną w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr.1 w Mielcu.

Złożony w obszarze inwestycyjnym „Infrastruktura sportowa i edukacyjna” wniosek zyskał pozytywną ocenę i uzyskał dofinansowanie w wysokości 18 mln 450 tys. zł. Przewidywana wartość tej inwestycji to kwota 20 mln 500 tys. zł.

Miasto Mielec otrzymało także dofinansowanie na budowę drogi gminnej łączącej ul. Kilińskiego i ul. Teligi w Mielcu w wysokości 1 mln 999.904 zł. (obszar inwestycyjny – infrastruktura drogowa). Projektowana droga publiczna o szerokości 5 metrów będzie stanowiła bezpośredni dojazd do znajdujących się tam  zabudowań mieszkalnych i będzie alternatywnym połączeniem drogowym z drogą powiatową dla zabudowy położonej przy ul. Teligi i ul. Wiejskiej.

Wybudowane i przebudowane zostaną m.in. zjazdy indywidualne, wybudowane będą dwa przepusty drogowe oraz chodniki dla pieszych. Przewidywana wartość tej inwestycji to kwota 2 mln 954 tys. zł. , a przewidywany termin zakończenia to 20 grudnia 2024 roku.

Budowa tej drogi została zgłoszona do projektów ogólnomiejskich w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024, jednak ze względu na koszty, które znacznie przekraczały maksymalną kwotę środków dostępnych na inwestycje ogólnomiejskie (1 mln 100 tys. zł.) projekt pod nazwą Budowa ulicy Starorzecznej” nie został dopuszczony do głosowania. Dzięki złożonemu wnioskowi o dofinansowanie i jego pozytywnym rozpatrzeniu, ta inwestycja w roku 2024 będzie mogła być realizowana.

D
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Podziękowania dla mieleckich policjantów

Wiadomości Mielec

Przemysław Pawłowski zagra na Rynku Starego Miasta

Wiadomości Mielec

Seniorzy w Portugali na programie miast partnerskich [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa