W Cieniu Jupiterów Mielec
fratelli
Image default
Galerie Materiały video

Nowy ambulans w mieleckim Pogotowiu Ratunkowym będzie służył w podstacji Radomyśl Wielki [FOTO, VIDEO]

Mercedes Sprinter 319 CDI o mocy 190 KM, model 907 – karetka na bazie tego właśnie auta została uroczyście przekazana do podstacji mieleckiego Pogotowia Ratunkowego w Radomyślu Wielkim.

–Służył tam do tej pory najstarszy ambulans z tych, które posiadamy, dokładnie z 2013 roku, więc czas wymienić go na nowy, bezpieczniejszy i bardziej komfortowy dla pacjenta – podkreśla Maria Napieracz, dyrektor Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Nowa karetka jest wyposażony tak, by spełniała standardy przewidziane dla ambulansów typu C, czyli przystosowanych do trudnych transportów i zaawansowanych działań medycznych. Wskazówki pochodziły od samych kierowców – ratowników. Auto spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa. – Ten zakup był możliwy dzięki dotacji z Powiatu Mieleckiego, dlatego podziękowania należą się byłemu i obecnemu zarządowi powiatu. Pogotowie pozyskało kwotę 360 tys. zł, a łączny wydatek to 413,5 tys., bo oczywiście zakup samochodu to nie wszystko. Musi być on także wyposażony w medyczny sprzęt ratowniczy – mówi Maria Napieracz.

Ambulans trafi do podstacji w Radomyślu Wielkim, bo tam służy najstarsza karetka w mieleckim pogotowiu, z 2013 roku. – Dla nas to zawsze wielka chwila, gdy do naszych mieszkańców trafia sprzęt, dzięki którym ratownicy mogą jeszcze sprawniej ratować ich zdrowie i życie. Na pewno tego rodzaju  unowocześnienia należą się społeczności każdego zakątka  tego powiatu i u nas na pewno był to już dobry czas na wymianę ambulansu na nowszy. Tak nasza podstacja, jak i sam ambulans swoją historię już mają – powiedział Józef Rybiński, burmistrz Radomyśla Wielkiego. Podobną optykę podzielił starosta powiatu mieleckiego Stanisław Lonczak. – Jest to powód do dumny, że jako Powiat możemy się włączyć w podnoszenie jakości usług medycznych. Ten ambulans jest bardzo nowoczesny, bezpieczny, dostosowany do potrzeb ratowników i wymogów zewnętrznych dotyczących wysokich norm. Myślę, że to bardzo się liczy dla pacjentów.

Nie zabrakło wspomnień i podsumowań, których dokonali m.in. radny powiatu Zbigniew Tymuła, były starosta, jak i poseł Krystyna Skowrońska, a także ksiądz Wiesław Znamirowski, który poświęcił nowy nabytek. Wielu gości uroczystości wskazało na ogromny rozwój ratownictwa medycznego w powiecie mieleckim na przestrzeni ostatnich lat.

Kilka informacji o nowym ambulansie w serii „Trzy Dziewiątki. Z ręką na pulsie”:

YouTube player
e-leclerc-mielec
Navi

POWIĄZANE POSTY

Kultura na talerzu – kulinaria różnych krajów [FOTO]

Wiadomości Mielec

Cyrk Korona – Nowe Show jak z Bajki [FOTO]

Wiadomości Mielec

Koncert popis tańca na scenie SCK [FOTO]

Wiadomości Mielec

Napisz komentarz

Wydarzenia, Wiadomości - Informacje Mielec | Dentysta Mielec Stomatolog | Hurt paliw płynnych z dostawą do firm, zbiorniki na paliwa